Pärnu on roheline linn: kogu linnast on viiendik kaetud parkide, haljasalade, puiesteede ja teiste rohealadega. Pärnus on jalgratta- ja rulluisusõiduks suurepärased võimalused, mis aastatega järjest paranevad.

2013. aastal avati 1,3 km pikkune kergliiklustee, mis ühendab Mai piirkonda rannaga. 2014. aasta 1. juunil avati ka Pärnu jõe vasakkaldale, kahe silla vahelisele alale rajatud 4 km pikkune Jüri Jaansoni rada. Koos jõe paremkaldal oleva rajaga moodustub 8 km pikkune kergliiklustee. Raja äärde on paigaldatud valgustus, jalgrattahoidjad, prügikastid ja pingid. Sellega on Pärnu linna kergliiklusteede võrgustik ligikaudu 40 kilomeetrit pikk.

Liikumisvõimaluste mitmekesistamiseks on Pärnusse, ranna lähistele rajatud mitu märgistatud terviserada - 2,8 km ja 2,9 km.

Kui linnas asuvad terviserajad on läbi proovitud, siis tasub ette võtta linnalähistel asuvad kaunid terviserajad. Pärnu linna vahetus läheduses asub Tammiste 2,8 km pikkune RMK matkarada. Reiu-Raeküla kaunis männikus on aga tervisespordisõpradel võimalik kasutada 3, 5 ja 10 km radasid. Õhtusel ja pimedal ajal on võimalik sportida valgustatud 3 km rajal.

Pärnu kergliiklusteed
kergliiklusteed2017

2017.-2018. aastal ehitatavad kergliiklusteed
1)      Liivi teed ja Paide mnt ühendav kergliiklustee 
2)      Haapsalu mnt kergliiklustee  
3)      Tallinna mnt kergliiklustee
4)      Kergliiklustee Pärnu kesklinna ja Lottemaa ühendamiseks (Pärnu linna läbiv osa) 
5)      Jüri Jaansoni raja rekonstrueerimine ja pikendus Pärnu jõe paremkaldal 

Lääne-Eesti jalgrattamarsruudid
Picture

Liikumisaasta 2014 Pärnu erileht
Picture