21.09.2017

Uusi bussipaviljone hakatakse paigaldama hiljemalt 29. septembri hommikul. Esmajärjekorras paigaldatakse ootekojad Teatri, Haigla ja Turu bussipeatustesse ning seejärel toimub ülejäänud paviljonide paigaldus.

Käesoleva aasta märtsikuus otsustas Pärnu Linnavalitsus anda linna 55 bussiootepaviljoni ala 15 aastaks rendile. Bussiootepaviljonide paigaldamiseks läbi viidud eelläbirääkimistega pakkumisel osutus parimaks OÜ Siris, kes pakkus uusi, senistest erineva disainiga bussiootepaviljone. Plaanide kohaselt pidid bussipaviljonid paigaldatud olema 1. septembriks. Erinevatel põhjustel on antud projekt veninud.

Vastavalt linnavalitsuse korraldusele peavad paigaldatavad bussiootepaviljonid olema uued, kaasaegse arhitektuurse ilme ja vormilahendusega. Bussiootekoja pikkus peab olema 3,5–5 meetrit ja sügavus 1,3–2 meetrit. Bussiootekoja koosseisu peab kuuluma istepink tagaseina ulatuses, umbes 40-liitrine prügikast ja infotahvel bussiinfo edastamiseks. Kasutusse saajal on õigus paigaldada bussiootepaviljoni koosseisu nn citylight-tüüpi reklaamikandja või LED-reklaamikandja või kasutusse andja nõusolekul muu reklaamikandja.