26.04.2018

Pärnu linnavolikogu nõustus Loode-Pärnu tööstuskülas asuva Rehepapi 28 kinnistu hoonestusõiguse võõrandamisega osaühingule Pernauer, kes lubas seal hakata hiljemalt järgmise aasta lõpus õlut pruulima.

Kinnistu hoonestusõigus oli varem antud osaühingule Aluwin, kes kavatses alumiiniumist uste, akende, fassaadide ja vaheseinte valmistamiseks tootmishoone püstitada. Paraku tekkisid ettevõttel raskused ehituse finantseerimisega ja ta soovis hoonestusõiguse, mille eest oli juba makstud 11 598 eurot, Pernauerile võõrandada.

2016. aastal asutatud Pernaueri eesmärgiks on õlut ja kalja toota. Seni on nad tegutsenud erinevatel erapindadel ja pole killustatuse tõttu saanud areneda. Ettevõte on teinud nii pudeli- kui vaadiõlut, mida pakutakse Pärnu toitluskohtades ja kauplustes.

Kuuele omanikule kuuluv Pernauer on valmis laenu võtmata investeerima veerand miljonit eurot, et püstitada 120 ruutmeetri suurune hoone ja varustada see seadmetega. Kui plaanid õnnestuvad, hakatakse Pärnus pärast kümmekond aastat kestnud vaheaega taas õlut tootma.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee