13.06.2018

Reedel, 15. juunil kell 12 avatakse Lastepargis heliloojale ja muusikaajaloolasele Valter Ojakäärule pühendatud pink.

Käesoleva aasta märtsis oleks Eesti üks tuntumaid heliloojaid Valter Ojakäär tähistanud oma 95. sünnipäeva. Linnavalitsus otsustas Pärnus sündinud ja siin oma noorusea veetnud Ojakääru mälestuseks paigaldada nimelise pingi.

Pink paigutatakse Lasteparki, eelmisel aastal avatud Neeme Järvi ja kõikidele vanavanematele pühendatud pingi kõrvale. Avamisel osaleb linnapea Romek Kosenkranius ja esineb Rääma põhikooli poistekoor „Valter“.

Valter Ojakäär oli tulihingeline levi- ja džässmuusika propageerija, kes oma tööga raadios ja televisioonis ning ajakirjanduses on publikut muusikaliselt harinud. Lisaks mahukale heliloomingule vedas Ojakäär aastaid saatesarju Eesti Televisoonis ja raadios, kirjutas stsenaariume muusikalistele telefilmidele.

Valter Ojakäär on pälvinud mitmeid kõrgeid tunnustusi, teiste hulgas Raimond Valgre pärandi auhinna ja elutööpreemia Eesti riigilt. 2006. aastal valiti Ojakäär Viljandi Kultuuriakadeemia audoktoriks. Ojakäärul on silmapaistvaid teeneid Pärnu muusikaelu edendamisel ja linna kultuuriloo ulatuslikul kajastamisel oma raadio- ja telesaadetes ning raamatutes. 2008. aastal omistas Pärnu Linnavolikogu talle linna kõrgeima tunnustuse - Pärnu linna aukodaniku tiitli.


Gerli Kõiv
kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
gerli.koiv[at]parnu.ee