21.08.2018

Pärnu linnavalitsus toetab Keskerakonna eelnõud, millega tehakse volikogule ettepanek anda Pärnu linna bussiliinidel tasuta sõidu õigus keskmise ja raske puudega pärnumaalastele.

Enne selle aasta 1. juulit võisid keskmise ja raske puudega isikud linnabussides sõitmiseks tavahinnast odavama pileti osta. Juuli algusest anti tasuta sõidu õigus töövõimetuspensionäridele ja puuduva töövõimega pärnumaalastele, ent osalise töövõimega keskmise ja raske puudega isikute ainsateks soodustusteks jäid kõigi pärnumaalaste soodustused.

Kui varem kulutasid keskmise ja raske puudega isikud kuukaardi ostmiseks 5,11 eurot, siis praegu maksab pärnumaalaste kuukaart kümme eurot. Samas võitsid uutest soodustustest puuduva töövõimega pärnumaalased, kes sooduspileti ostmise asemel tasuta sõita saavad.

Eelnõu esitanud volikogu aseesimees Hillar Talvik (Keskerakond) selgitas, et muudatus parandaks keskmise ja raske puudega pärnumaalaste olukorda. Tema hinnangul võivad eelarvetulud seetõttu küll kuni 100 000 euro võrra aastas väheneda, ent selle katab piletitulu suurenemine.

Pärnu linnavolikogu saab soodustusi teha üksnes Pärnu linnaliinidel. Maakonnaliinidel kehtivad maanteeameti soodustused ning seal keskmise ja raske puudega isikud tasuta sõita ei saa.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee