24.09.2018
Pärnu Linnagalerii


Fred Kotkas
EESTI PIDU

Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja
Nikolai 27, Pärnu
25.09-13.10. 2018

25. septembril avab kunstnik Fred Kotkas Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas EV100 kunstiprogrammi kuuluva näituse „Eesti pidu“.

Olete oodatud näituse avamisele teisipäeval, 25. septembril kell 17!

Kunstniku sõnul on „Eesti pidu“ meeleolukas maalinäitus, mis annab värvika ülevaate Eestis tähistatavatest pidupäevadest ja neid tähistavatest inimestest. Vaatluse alla on võetud kõikvõimalikud sündmused, mis annavad meile põhjuse koosviibimiseks ja rõõmustamiseks.

Sündmuste keskmesse on valitud erineva tausta ja maailmavaatega inimesed, andes läbilõike meie kontrastsest ühiskonnast. Ainestikule on lähenetud mitme nurga alt, näidates seda, milline on erinevatesse kihtidesse ja gruppidesse kuuluvate inimeste ettekujutus ühest õigest peost kui ka seda, milliseks üks pidu kujuneda võib, kui asjaosalistel kipuvad arvamused lahku minema.

Lisaks tähistamisele on kajastatud ka seda, kuidas pidusid ette valmistatakse ja neist toibutakse. Aga ka seda, millised meeleolud valitsevad siis, kui ei saagi pidutseda.

Näituse eesmärk on pakkuda mõtlemapanevat kunstielamust, mille naljaka ja meeltlahutava fassaadi taga peitub ühiskonna murekohtadele tähelepanu tõmbav sisu. Autor ei vibuta sealjuures näpuga ega anna pealtnäha hukkamõistvaid hinnanguid, vaid läheneb ainestikule pigem erapooletu vaatlejana, jättes näitusekülastajatele järelduste tegemiseks vabad käed. Kuid ilmselt ei jää see varjatuks, et näituse tagamõtteks on selge soov avada kartulikeldri uks ja lasta sinna natuke valgust ning värsket õhku.

Fred Kotkas (s1986) on maalikunstnik ja illustraator. Ta lõpetas 2012. aastal Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide osakonna ning tema teosed kajastavad igapäevaelu nähtusi absurdses ja tragikoomilises võtmes. Kotkase varasemad isikunäitused on toimunud Temnikova & Kasela galeriis (2013) ja Hobusepea galeriis (2012).

Näitust toetavad EV100, Pärnu linn ja Eesti Kultuurkapital

Lisainfo:
http://linnagalerii.parnu.ee