Tunnustuse "Pärnu aasta terviseedendaja" määramise alused ja kord

Pärnu Zonta Klubi poolt algatatud tunnustust "Pärnu Aasta Terviseedendaja" antakse välja alates 2010. aastast. Tunnustuse eesmärgiks on väärtustada ning avaldada tunnustust ühele Pärnu linna elanikule, kes on oma tööalase või ühiskondliku tegevusega silma paistnud Pärnu tervise edendamise valdkonna arendamisel.

Tunnustus antakse füüsilisele isikule, kelle töö, tegevus ja isiklik eeskuju tervise edendamise valdkonnas on aasta jooksul silma paistnud erilise tulemuslikkusega ning mõjutanud oluliselt nimetatud valdkonna arengut Pärnus.

Pärnu aasta terviseedendajat tunnustatakse Pärnu Linnavalitsuse tänukirjaga ning teemakohase auhinnaga. Tunnustus antakse üle iga aasta sügisel toimuva tervist edendava sündmuse raames.

Kandidaatide esitamine
Kandidaate võivad esitada kõik soovijad. Ettepanek koos põhjendustega palume saata Pärnu linnavalitsusele, linnaarsti nimele (märgusõna "Edendaja") või tuua linnavalitsuse infolauda:
- Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu 
- linnavalitsus[at]lv.parnu.ee


Linnaarst Ada Kraak 
Pärnu linnavalitsus
Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu
5341 4300
linnavalitsus[at]lv.parnu.ee; ada.kraak[at]lv.parnu.ee


Aasta terviseedendajad:

2016 - Margo Märtsoo
Margo Märtsoo on pühendunud rattaaktivist ning tema soov on muuta Pärnu linnapilti, kus eelistatakse liiklemiseks jalgratast autole. Margo on korraldanud elanikele ja turistidele Pärnut tutvustavaid linnatuure jalgratastel ja asutanud Pärnu Rattarikkaks veebilehe. 2016. aastal on tema üheks suurimaks ettevõtmiseks koostöös linnavalitsusega Pärnusse rajatud Eesti esimene asfaltkattega Pump Track. Pumptrack-rada leiab aktiivset kasutust teismeliste ja nende eakaaslaste seas sobides nii BMX-sõitjatele, rulluisutajatele kui ka rulatajatele.

2015 - Inna Sulg
Inna Sulg on staažikas tantsuõpetaja, kes keskendub laste ja noorte rühi parandamisele läbi liikumise ja tantsu, lähtudes iga inimese füüsilisest omapärast ning liigeste-lihaste seisundist. Ta on välja töötanud harjutuste kompleksi ja süsteemi rasedatele. Läbi süvalihaste treeningute parandab ta täiskasvanute, sh eakate, võimalusi liigesehädade leevendamiseks.

2014 - Helen Solovjev ja Kardo Ojassalu
Helen Solovjev ja Kardo Ojassalu on Pärnu kunstide maja tantsuõpetajatena viinud sadu lapsi ja noori tantsumaailma, pannud neid oma keha valitsema ja kasvatanud neis enesekindlust ja -usaldust.

2013 - Ly Akenpärg
Ly Akenpärg töötab liikumisõpetajana Mai lasteaias alates 1991. aastast. Liikumisõpetajana on tema põhimõte, et lapsed õpivad kõige paremini mängu ja eduelamuse kaudu. Ta innustab lapsi liikuma ja sellest rõõmu tundma. Ly Akenpärgi tegevust liikumisõpetajana on tunnustatud tiitliga Pärnu linna Aasta Õpetaja 2001.

2012 - Heli Randoja
Heli Randoja on põline pärnakas. Ta on töötanud nüüdseks juba üle 26 aasta massöörina ning jõudnud ennast arendades ning koolitades Jaapanist pärit massaaži-, venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteemi, kus kohtuvad tuhandeid aastaid vana idamaine tarkus ning kõige uuemad teadmised inimese anatoomiast- füsioloogiast.

2011 - Astrid Kasela
Tennisetreener Astrid Kasela on treenerina asjatundlik ja endast paljuandev inimene. Ta on väga hooliv ja kohusetundlik. Aastate jooksul on tema õpetada ja treenida olnud sadu lapsi. Tema kasvandike saavutused käesoleva aasta Eesti Meistrivõistlustel ja Eesti Noorteturniiril on märkimisväärsed. Astrid Kasela on suur rattaharrastaja, kevadest talveni teeb ta kõik oma käigud jalgrattaga, propageerides sellega ka oma õpilaste seas tervislikke eluviise.

2010 - Ülle Remmel
Pärnu Kesklinna lasteaia tervisetöötaja Ülle Remmel pälvis terviseedendaja aunimetuse, arvestades tema pikaajalist pühendunud tööd laste turvalisuse ja heaolu nimel.