teenetem2rkPärnu aukodaniku nimetuse, Pärnu vapimärgi ja Pärnu teenetemärgi andmise kord
- Aukodaniku nimetuse, vapimargi ja teenetemargi taotlemine

Teenetemärk antakse Pärnu linna tunnustusena füüsilisele isikule silmapaistvate teenete eest. 

Teenetemägi omistamisega kaasneb Teenetemärgi andmine. Teenetemärgi keskel on sinisel põhjal emaileeritud valge rist, mida ümbritsevad õielehed. Õielehtede ümber on omakorda valged emaileeritud detailid. Märgi keskel asuval ristil asetseb Pärnu linna vapp. Teenetemärgi läbimõõt on 42 mm. Märgi materjaliks on hõbe prooviga 925. Kinnitus on prossnõela tüüpi nõelaga.

Teenetemärgi võib isikule anda korduvalt.

2007
Nr 2 - Egon Elstein, ettevõtluse arendamise ja erivajadustega inimeste toetamise eest
Nr 3 - Helmut Hunt, Pärnu jalgpallielu arendamise eest
Nr 4 - Vladimir Klevtsov, ühiskondliku tegevuse eest ja panuse eest õpilaste Eesti ühiskonda integreerimisel
Nr 5 - Salme Leas, aktiivse ühiskondliku tegevuse eest hoolekande valdkonnas
Nr 6 - Arno Maidla, tegevuse eest merehariduse edendamisel
Nr 7 - Uno Mirme, ühiskondliku tegevuse ja panuse eest Pärnu linna laste ravimisel
Nr 8 - Raimo Vahtera, Vaasa-Pärnu sõprussidemete arendamise eest
Nr 9 - Barbara Fankhaenel, Pärnu linna ajaloolise materjali talletamise ja aktiivse ühiskondliku tegevuse eest hoolekande valdkonnas

2008
Nr 10 - Voldemar Kaasik, tervishoiu edendamise eest
Nr 11 - Arvo Lensment, pikaaegse ja viljaka inseneritöö eest Pärnu linnas
Nr 12 - Arvo Loorits, teenete eest sõudmise arendamisel
Nr 13 - Olaf Remmel,  Pärnu tervishoiu ajaloo uurimise ja tutvustamise eest
Nr 14 - Margus Tammekivi, silmapaistva töö eest linnaelu arendamisel ja juhtimisel
Nr 15 - Alli Tiik, doonorluse edendamise eest
Nr 16 - Jana Trink, elukestva õppe propageerimise ja pakkumise eest
Nr 17 - Askold Vaino, motospordi edendamise eest
Nr 18 - Mai Kolossova, rahvakultuuri arendamise ja MTÜ Lüster tegevuse kaudu Pärnu maailmakaardile viimise eest

2009
Nr 19 - Märt Mere, kauaaegse ja tulemusliku töö eest Pärnu juhtimisel volikogu esimehena
Nr 20 - Eduard Rajari, aktiivse tegevuse eest Pärnu Linnavolikogus ja Pärnu linna ajaloo uurimisel ning ajalooliste objektide säilitamisel
Nr 21 - Teet Roosaar, aktiivse tegevuse eest Pärnu Linnavolikogus ja Pärnu linna planeeringute menetlusprotsessi tutvustamisel
Nr 22 - Sven-Johan Juckum, ortopeedia eriala eestvedamise ja noorte ortopeedide õpetamise eest Pärnu haiglas
Nr 23 - Liivi Kaasik, Raeküla seltsielu edendamise ja Raeküla Vanakooli Keskuse käivitamise eest
Nr 24 - Reet Rannik, funktsionaaldiagnostika ja kaasaegse kardioloogilise intensiivravi rajamise eest Pärnus
Nr 25 - Ants Puusild, psühhiaatriakliiniku rajamise ja psühhiaatriliste ravivõimaluste arendamise eest
Nr 26 - Allar Kaasik, klassikalise muusika traditsioonide edendamise ja David Oistrahhi Festivali korraldamise eest Pärnus
Nr 27 - Garri Raagmaa, regionaalarengu alase teadustöö ja TÜ Pärnu kolled eduka juhtimise eest
Nr 28 - Alli Põrk, kauaaegse silmapaistva tegevuse eest rahvakultuuri edendamisel Pärnus

2010
Nr 29 - Hans Soll, õpetaja töö eest Pärnus
Nr 30 - Marvi Volmer, Eesti rahvakultuuri rikastamise ja Pärnu Rahvariiete Konsultatsioonitoa asutamise eest
Nr 31 - Maire Lulla, lasteaia õpetaja eriala laiapõhjalise propageerimise ning Pärnu linna alushariduse edendamise eest
Nr 32 - Eeva Talts, pikaajalise Eesti rahvakultuuri edendamise ja Pärnu maine kujundamise eest rahvusvahelisel tasandil läbi käsitöö
Nr 33 - Helle Kullamaa, kauaaegse kohusetundliku töö eest muusikapedagoogi ja koorijuhina Pärnu linnas
Nr 34 - Toivo Riimaa, aktiivse tegevuse eest Pärnu linna maine tõstmisel ja rahvusvahelisel tutvustamisel ning tegevuse eest Lions liikumise edendamisel ja heategevusürituste organiseerimisel
Nr 35 - Vaike Vaga, Pärnu ja Vaasa sõprussidemete loomise ja arendamise ning soome keele ja kultuuri edendamise eest Pärnu noorte hulgas

2011
Nr 36 - Helje Peet, pikaajalise eduka rahvatantsuõpetajana tegutsemise eest

2012
Nr 37 - Astrid Hindriks, pikaajalise töö ning pühendumuse eest Pärnu linna kodanikuühiskonna arendamisel
Nr 38 - Elen Kihl, pikaajalise ning süsteemse töö eest laste ja noorte vaimse tervise arendamisel
Nr 39 - Matti Killing, pikaajalise ning eduka töö eest sõudetreenerina ning õpilaste väärtuskasvatuse kujundajana
Nr 40 - Elfriede Nikolai, kauaaegse silmapaistva tegevuse eest tantsupedagoogina ning rahvatantsu propageerimise eest noorte hulgas
Nr 41 - Ugo Reiljan, Pärnu ning Sotši linna vaheliste sõprussidemete arendamise eest
Nr 42 - Elmar Trink, Pärnu Suupillifestivali korraldamise, pikaajalise rahvakultuuri edendamise ja linna maine kujundamise eest rahvusvahelisel tasandil
Nr 43 - Urmas Veskimeister, pikaajalise ning tunnustatud töö eest Pärnu linna ehitusvaldkonnas
Nr 44 - Leili Voll, elutöö eest kunstiõpetuse õpetajana ning aktiivse loometöö eest Pärnu linnas
Nr 45 - Silja Juurma, tegevuse eest Pärnu linna alushariduse edendamisel

2013
Nr 46 - August Puuste,  Eesti Vabariigi järjepidevuse kandmise eest
Nr 47 - Marika Priske, pikaajalise Pärnu linna majandusarengu edendamise eest
Nr 48 - Heino Pajula, elutöö eest koolmeistrina
Nr 49 - Aldur Vunk, Pärnu ajaloo uurimise, populariseerimise, Pärnu Muuseumile uue, kaasaegse sisu andmise eest
Nr 50 - Rita Mändla, olulise panuse eest Pärnu rahvakultuuri edendamisse 30 aasta jooksul rahvatantsuansambel Kajakas kunstilise juhi, juhendaja ja eestvedajana
Nr 51 - Uudo Laane, pikaajalise tegutsemise eest Pärnu linna kultuuri- ja hariduselus ning selle elavdamise ja edendamise eest
Nr 52 - Ulf Ljunggren, aastatepikkuse koostöö eest Pärnu sõpruslinna Oskarshamni ja Pärnu vahel

2014
Nr 53 - Galina Ivanova, pikaajalise töö ja pühendumise eest kodanikuühiskonna arendamisel ja koostöö edendamisel rahvusvähemuste seas ning nende tegevuse esiletoomise eest Pärnu kultuurimaastikul
Nr 54 - Piia Karro-Selg, ajalehe "Raeküla Sõnumid" käivitamise, Raeküla koostöökolmiku loomise ning aktiivse seltsielu edendamise eest
Nr 55 - Villu Kangu, Panuse eest Eesti riigi kultuuripärandisse ühiskondlikult tundlike ning inimesi liitvate laulutekstidega
Nr 56 - Ada Kraak, pikaaegse tegevuse eest tervishoiu valdkonna arendamisel ning tervist edendava töö koordineerimisel Pärnu linnas
Nr 57 - Iivi Kullam, muusika- ja laulukultuuri edendamise eest Pärnu linnas
Nr 58 - Aivar Mäe, Pärnu Kontserdimaja rajamise idee algatamise ja teostamise eest
Nr 59 - Priit Neeme, terviseedendamise ning spordiajaloo talletamise eest
Nr 60 - Enn Saard, panuse eest liiklusohutuse propageerimisse Pärnu linnas
Nr 61 - Salme Siimisker, pikaaegse tegevuse eest taimravi valdkonnas ja tervisliku toitumise propageerijana
Nr 62 - Karin Veissmann, Pärnu kultuurielu rikastamise eest muusikapedagoogi ning koolijuhina
Nr 63 - Ulrich Kronauer, Pärnust pärit valgustaja ja literaadi Carl Gustav Jochmanni pärandi väärtustamise eest

2015
Nr 64 - Heli Kallasmaa, pikaaegse ja tulemusliku töö eest rahvakultuuriedendajana
Nr 65 - Tiia Toobal, pikaaegse eduka ja tulemusliku matemaatika õpetamise eest
Nr 66 - Alexander Tenzo, juveliir Gustav Fabergé nime ja loomingu tutvustamise ning tema monumendi kinkimise eest
Nr 67 - Stuart Chalmers, pikaajalise Shalomi Lastemaja toetamise eest
Nr 68 - Tiit Erm, kaaluka panuse eest laste ja noorte huvihariduse edendamisel Pärnus
Nr 69 - Kadri-Liina Vahula, pikaajalise noorte nõustamisteenuse arendamise ja pakkumise eest ning naiste- ja lastekliiniku meditsiiniteenuste ja ravimeetodite arendamise eest

2016
Nr 70 - Ago Anderson, kultuurielu rikastamise eest näitlejana 
Nr 71 - Kaja Elstein, suurepärase ja hinnatud töö eest arstina ning kaasaaegse multidistsiplinaarse taastusravi eriala loomise ja arendamise eest 
Nr 72 - Iira Igasta, kauaaegse ja eduka töö eest Pärnu Postimehe toimetuses ning aktiivse tegevuse eest Pärnu Vaasa Seltsi juhtimisel 
Nr 73 - Eha Juhansoo, kultuuri- ja haridusvaldkonda tehtud annetuste ja toetuste eest 
Nr 74 - Alar Raudoja, Pärnu kunstielu rikastamise ja tutvustamise eest 
Nr 75 - Malle Šalda, kauaaegse ja pühendunud õpetajatöö ning haridussüsteemi arendamise eest 
Nr 76 - Aldin Talving, suurepärase ja hinnatud töö eest arstina ning ortopeedia eriala järjepideva arendamise ja õpetamise eest 
Nr 77 - Leonid Tereštšenkov, kauaaegse ja pühendunud töö eest Pärnu linnaliinide bussijuhina 
Nr 78 - Rein Vendla, puhkpillikultuuri järjepidevuse hoidmise, edendamise ning muusikaelu rikastamise eest
Nr 79 - Marit Õun, suurepärase ja hinnatud töö eest arstina ning erakorralise meditsiiniabi eriala arendamise eest

2017
Nr 80 - Merike Lepp, kaasaegse erakorralise meditsiiniabi osakonna loomise eest Pärnu Haiglas
Nr 81 - Tõnu Endrekson, Rio olümpiamängude pronksmedali võitmise ja teiste märkimisväärsete tulemuste eest rahvusvahelistel tiitlivõistlusel ning Pärnu kui spordilinna maine kujundamise eest
Nr 82 - Andrei Jäms, Rio olümpiamängude pronksmedali võitmise ja teiste märkimisväärsete tulemuste eest rahvusvahelistel tiitlivõistlusel ning Pärnu kui spordilinna maine kujundamise eest
Nr 83 - Allar Raja, Rio olümpiamängude pronksmedali võitmise ja teiste märkimisväärsete tulemuste eest rahvusvahelistel tiitlivõistlusel ning Pärnu kui spordilinna maine kujundamise eest
Nr 84 - Kaspar Taimsoo, Rio olümpiamängude pronksmedali võitmise ja teiste märkimisväärsete tulemuste eest rahvusvahelistel tiitlivõistlusel ning Pärnu kui spordilinna maine kujundamise eest
Nr 85 - Maidu Maamees, kauaaegse ja kohusetundliku töö eest bussijuhina ning Pärnu linna kultuurielu rikastamise eest lauljana
Nr 86 - Vello Paluoja, tähelepanuväärse ja pühendunud tegevuse eest kultuurielu rikastamisel, kunstimeele kasvatamisel ning ajaloo jäädvustamisel oma loomingu kaudu
Nr 87 - Margit Seppik, panuse eest kaasaegse õendus- ja hooldusteenuse süsteemi väljatöötamisel ja elluviimisel ning õenduse eriala arendamise ja propageerimise eest
Nr 88 - Jaanus Torrim,  pühendunud ja aktiivse tegevuse eest Eesti muusikakultuuri edendamisel loojana ja kontsertide ning festivalide korraldajana
Nr 89 - Leo Viller, pikaajalise ja pühendunud pedagoogitöö, mõtlevate, loovate, oma kodumaad väärtustavate noorte kasvatamise ning male õpetamise ja propageerimise eest