Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pärnu Päev 6. aprillil 2024Pärnu linnaorkester. Pärnu päev levimuusikaga ''Ronkmust''

5. aprillil kl 19 Pärnu Kontserdimaja
Kaastegevad Pärnust pärit solistid ja bändid. Dirigent Riivo Jõgi. Kavas levimuusika, seaded Indrek Palu, Rasmus Puur, Andrus Rannaääre, Tõnis Kõrvits, Riivo Jõgi, Mati Põdra ja Ülo Krigul. Piletiga
Loe lähemaltPärnu Päev 1. aprillil 2023Lavastuse „25 °C ja päike“ esietendus

kl 19 Endla teatris
Loe lähemalt


Pärnu linnaorkester: Pärnu levimuusikapäev

kl 19 Pärnu kontserdimajas
Pärnu linnaorkester esitab koos parimate solistide ja bändidega ainukordse valiku levimuusika loomingust. Piletiga
Loe lähemalt


Pärnu levimuusikapäeva aftekas

kl 20 Wunderbaaris
Wunderbaari pidu jätk kontserdimajas toimuvale Pärnu linnaorkestri korraldatavale Pärnu levimuusikapäevale. Üles astub vaid üheks õhtuks kokku tulnud Pärnu Unistuste bänd. Unelmate grupi liikmeteks on Pärnuga seotud tuntud muusikud. Laval on ka Pärnu coolimad DJ-d: DJ Meri, Dj P. Julm, Eduardovits, Sinise Aura Laura. Kohal on ka Pärnu plaadilaat Pärnu muusikute mussi ja merchiga. Piletiga.
Facebooki üritus


Maarja-Magdaleena Gildi liikmete ühisnäitus "Inspiratsioon Pärnu"

kl 15 avamine Gildi maja ärklisaalis 
Facebook


Näitus linnaruumis: "Pärnu kuurort 185"

• 12 paika ja lugu linnaruumis
1830ndatel sai Pärnu kui merelinna olemust ning kuvandit mõjusalt muutvaks märksõnaks kuurort. Kuurordi tekkeks on eelkõige vaja soodsat asukohta, looduslikke tingimusi ja kindlasti ka ettevõtlikke inimesi. Kuid kuurordielu tõeliseks käivitajaks olid, on ja jäävad suvitajad-supelsaksad. Kuurort ongi eelkõige kohaliku kogukonna ja suvitajate-supelsakste ühiselt loodud romantiline ideaalmaastik. Pärnu kindluslinnast avatud ja „rohelusse uppuvaks” mereäärseks kuurordiks kujunemise toovad otse linnaruumis teieni 12 paika ja lugu.  Head avastamist!


Rattaretk. Kevadkruiis 2023

kl 14 kogunemine Port Arturi parkimismaja katusel
Liigume mõnusa kulgemisega u 12 km. Sõidu lõpetame Huubis (Akadeemia 5), kus vaatame üheskoos filmi nimega "Motherload", mis räägib uue ema püüdlustest mõista ja edendada kaubaratta liikumist, digitaalses ja jagatud maailmas. Nagu alati – ratastele tuled ja kellad peale ning veendume, et kõige pisemad sõitjad tulevad rajale kiiver peas ja saatja valvsa silma all! 
Facebooki üritus 


Fotoorienteerumine 

Fotoorienteerumisel saavad nii suured kui ka väikesed avastada Pärnut fotode abil. Orienteerumine ei ole kiiruse peale - võib valida enda ja seltskonna jaoks sobivaima aja. Põhirõhk on liikumisel ja kodulinna avastamisel.
Orienteerumiskaart
• Paberil orienteerumiskaarte saab Pärnu päeval ka Pärnu muuseumist (Aida 3)


Pärnu Päev muuseumis

• Pärnu Päeval on Pärnu muuseumi, Koidula muuseumi ja Punase Torni piletid poole hinnaga!
• Pärnu muuseum

kl 13 trükiste „Elavad vanalinnad. Pärnu“ ja „Pärnu – Eesti suvepealinn“ esitlus

Osalemine muuseumipiletiga!

• "Elavad vanalinnad. Pärnu"
Tegemist on Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandiameti koostööprojekti „Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu“ raames ilmunud trükisega. See on teos kollektsioonist, mis avab üheksa Eesti linna – Haapsalu, Kuressaare, Lihula, Paide, Pärnu, Rakvere, Valga, Viljandi ja Võru – muinsuskaitseala loo kohalike inimeste vaatenurgast. Eesti väikelinnade linnasüdameid mõjutavad nii hooajalisus kui ka rahvastiku vähenemine. Samal ajal on need kogukonnakeskused, kus koostöös ja inspireerituna headest praktikatest leitakse tühjadele hoonetele põnevaid uusi kasutusvõimalusi. Nii tekib vaheldusrikas ruum, kus on kõrvuti vana ja uus. Seekord esitleme Teile Pärnu vanalinna lugu käsitlevat trükist.

• "Pärnu – Eesti suvepealinn"
19. sajandil sai Pärnu olemust ja kuvandit mõjusalt muutvaks märksõnaks kuurort. Kuurort on eelkõige kohaliku kogukonna ja suvitajate-supelsakste poolt 185 aasta jooksul ühiselt loodud atraktiivne ning romantiline ideaalmaastik. Pärnu muuseumi ja Jaan Moigi kogust pärit fotodega illustreeritud trükis annab lühiülevaate Pärnu kuurordi sünni- ja arenguloost eesti, inglise, saksa, soome, rootsi, läti ja vene keeles. Pärnu linna tellimusel valminud trükise koostas Tiit Kask, kujundas Indrek Aija ning tekstid toimetas ja tõlkis Avatar OÜ.

kl 14 Pärnu Päeva mälumäng
Ootame kõiki mälumängusõpru! Pane kokku 4–5-liikmeline meeskond ning saa osa aja- ja kultuuriloost pakatavast mälumängust!
Pärnu päeva puhul on kõik küsimused mõistagi seotud Pärnu linna minevikuga alates linna tekkest kuni 20. sajandi lõpuni. Eesti ühe vanima linna ajalugu on olnud pikk ja sündmusterohke ning põnevaid küsimusi jätkub kuhjaga. Tule ja võta sõbrad-tuttavad kaasa ning äkki on just sinu meeskond kõige parem Pärnu ajaloo tundja. Ja isegi kui sa ei võida, siis tarkust ja uusi teadmisi saad juurde kuhjaga.
• Osalemiseks soeta 10 eurone meeskonnapilet


Pärnu Päeva viktoriin

kl 7–22 veebikeskkonnas Quizizz 
Pärnu linna Noortekogu Pärnu Päeva viktoriin. Viktoriini teemaks on sel aastal "Liikuv Pärnu". Tasub osaleda, sest teadmised ja Pärnu ettevõtete välja pandud auhinnad on magusad!
Facebooki üritus


Õpirännak Pernova loodusmajas

kl 12–14 Pärnu päeval saab tulla tutvuma nii loodusmaja kui siin pakutava õppeprogrammiga.
Esmakordselt on täiskasvanutel võimalik osa saada tänapäevasest õppeprotsessist ning kogeda seda, millest õpilased loodusmajas vaimustuvad! Toimub keemia STEAM näidisprogramm ehk saab osaleda interaktiivses ja praktiliseses keemiatunnis, kuhu on kaasatud planetaariumi põnevad võimalused. Üritus algab majaekskursiooniga, kus giidide saatel saab loodusmajast parima ülevaate.
• Üritus on eelregistreerimisega: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5551 0207


Pärnu Päev Uue Kunsti Muuseumis

kl 11–18 Avatud
Märgusõnaga "Pärnu päev" sissepääs -50%
UKM (mona.ee)


Pärnu Päeva tasuta giidituurid

kl 11 Pärnu kadunud vaated. Giid Eili Menšikov
Algus Pärnu muuseumi eest (Aida 3)

kl 12 Austame ausambaid ja nende autoreid. Giid Imbi Vesik
Algus Iseseisvuse väljakult (Rüütli 42)

kl 13 Teritame pilku: puit- ja kivipitsiga hooned. Giid Eve Sass
Algus raekoja eest (Uus 4)

kl 14 Muusikaline giidituur “Raekoda eile ja täna”. Giid Elo Kesküla
Algus raekoja eest (Uus 4)

kl 16 Tisleripojast linnaarhitektiks. Giid Heli Tooman
Algus Olev Siinmaa mälestusmärgi juurest (Rüütli 1a)

kl 12.55–13.53 Giidituur linnaliinibussiga nr 17
Kodulinna kaks palet: romantiline rand ja tarmukas tööstus. Giid Rita Tammela
Algus ja lõpp Pärnu bussijaama peatuses


Pärnu Päev 9. aprillil 2022Fotoorienteerumine „Reportaaž minevikust“

Pärnu Muuseumi samanimelisest näitusest inspireeritud fotoorienteerumine ootab nii suuri kui ka väikeseid avastama mineviku Pärnut Henn Soodla fotode abil. Orienteerumine ei ole kiiruse peale - võib valida enda ja seltskonna jaoks sobivaima aja. Põhirõhk on liikumisel ja kodulinna avastamisel.

Orienteerumiskaart 
• Paberil orienteerumiskaarte saab Pärnu päeval alates kella 10st Pärnu muuseumist (Aida 3)
• Kõik, kes toovad täidetud orienteerumislehed hiljemalt 10. aprillil kell 18 muuseumi, osalevad auhinna loosimises!


Pärnu Päeva viktoriin

• Toimub kaks viktoriini, millest ühe teemaks on Pärnu läbi ajaloo.
• Viktoriinist on võimalik osa võtta 9. aprillil kell 6–23 veebikeskkonnas Quizizz
Facebooki üritus

• Auhinnad on välja pandud parimatele ning neile, kes loosiõnnega hästi läbi saavad. Tasub osaleda, sest teadmised ja Pärnu ettevõtete välja pandud auhinnad on magusad!
• Viktoriin toimub Pärnu linna Noortekogu ja Pärnu Muuseumi koostöös 
• Toetajad: Pärnu linn, Pärnu Muuseum, Uue kunsti muuseum, Estonia Medical SPA & Hotel, Viiking SPA-Hotel, Poisi eine, Steffani Pizzarestoran, Tervise Paradiis, Valgeranna seikluspark ja Endla Teater.


Pärnu nädal Punases Tornis

(Hommiku 11)
Pärnu sünnipäeva ning Pärnu Muuseumi arheoloogiakuu tähistamise raames toimub Punases tornis 5.–12. aprillil rida põnevaid sündmusi, mis avavad Pärnu linna varast ajalugu. 

Näituse "Pärnumaa arheoloogilised aarded" avamine
Torni hoovigaleriis saab näitust uudistada siis kui torni väravad on avatud. 

Sünnipäeva sooduspilet
• Kas tead mitmendat sünnipäeva Pärnu linn sel aastal tähistab? Seda arvu sooduskoodina kasutades saad Punases tornis toimuvate Pärnu nädala ürituste piletid veidi soodsamalt!
• Ainult 9. aprillil saab sama koodiga soodsamalt osta ka Pärnu Muuseumide ühispileti, mis võimaldab aasta jooksul korra külastada nii Punast torni, Koidula Muuseumit kui Pärnu Muuseumit!

Vaata lähemalt: 
Ühispilet
• Pärnu nädal Punases Tornis
Facebooki üritus


Näitus Pärnu linnaruumis "Proosaline Pärnu"

Käimas on raamatukogude aasta! Näitusel "Proosaline Pärnu" on infotahvlitega märgistatud paigad, mida on mainitud ilukirjanduslikes teostes. Tahvlitel on kirjas teose pealkiri, autor ja lõik, mis viitab sellele kohale, lisaks autori ja raamatu lühitutvustus. Idee – Pärnu Keskraamatukogu (Heda Piiriste, Krista Visas), kaasamõtlemine ja teostus Indrek Aija


Näitus „ Minu Pärnu kolledž“

Tartu Ülikooli Pärnu kolledzi fuajees (Ringi 35)
Pärnu Postimehe korraldatud joonistusvõistluse „Mina märkan!“ raames joonistasid väiksed kunstnikud teemal „Minu Pärnu kolledž"
Kolledž avatud laupäeval ja pühapäeval 8–20.
Vaata lähemalt Facebookis


Maarja-Magdaleena Gildi tuurid ja töötoad

(Uus 5)
kell 12/ 14/ 16 Gildi maja tutvustavad tuurid ning erinevad töötoad.
Facebook
www.maarjamagdaleenagild.ee


Pernova Loodusmaja giidituurid

(A. H. Tammsaare pst 57)
11.00 ja 12.00 tasuta giidituurid loodumajas
Avatud 10–16. Piletiga


Pärnu Mihkel Lüdigi nimeline meeskoor 75 - juubelikontsert

16.00 Pärnu Vanalinna põhikoolis aulas (Nikolai 26)
Kontserdi kuulutus ja kava


Pärnu Päev Raekülas

10. aprillil kl 13 Raeküla Vanakooli keskuses (Lembitu 1)
Vanakooli keskus tähistab pühapäeval Pärnu sünnipäeva palmipuudepüha teemalise installatsiooni avamisega ja väikese kontserdiga. Esinevad ukulele ansambel Ukerdajad ja K-Pops tantsurühm Fly.
Vaata lähemalt Facebookis


Pärnu Päev Uue Kunsti Muuseumis

kell 11–18 (Rüütli 40a)
Avatud Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitus ARMASTUSE LUGU /LOVE STORY
Sissepääs sooduspiletiga ( 4.-/2.-) märksõnaga "Pärnu Päev"
Vaata lähemalt: www.mona.ee


Ringkäik "Pärnu linn läbi ajaloo"

11.00 Tallinna väravate eest
Ringkäigu viib läbi Muinsuskaitseameti Pärnumaa nõunik Helle-Triin Hansumäe


Giidituurid linnaliinibussidega

Pärnu Giidide Ühingu, AS Sebe ja Pärnu linnavalitsuse koostöös toimuvad giididega linnatuurid Pärnu linnaliinibussides.

Buss nr 17 (giid Rita Tammela)
10:45–11:26 Vana-Sauga – Rannapark – Haigla – Vana-Savi – K-Kodu
11:27–12:02 K-Kodu – Haigla – Rannapark – Vana-Sauga

Buss nr 16 (giid Imbi Vesik)
12.25–13.04 Vana-Sauga – Aia – Papiniidu – Tammiste Lasteaed
13.08–13.45 Tammiste Lasteaed – Papiniidu – Aia – Vana-Sauga

Buss nr 15 (giid Veronika Meibaum)
14.05–14.43 Vana-Sauga – Aia – Papiniidu- Raeküla – Silla Tehnoküla
14.46–15.25 Silla Tehnoküla – Raeküla – Papiniidu-Aia-Vana-Sauga

Linnatutvustus Ukraina inimestele 
Linna tutvustavad jalgsitiirud (vene k) ukrainlastele algavad Iseseisvuse väljakult Vabaduse samba juurest
12.00 giidib Anna Kasak
13.00 giidib Ann Eichhorst


Kodanikumaja ekskursioonid

(Nikolai 8)
11.00 ja 15.00 giidib Ann Eichhorst


 

e-esitlus 10. aprill 2021


Pärnu Muuseum, Pärnu linnavalitsus ja LVM Kinnisvara annavad koos välja teise köite „Pärnu Eesti kunstis“. 

Kogumikus reprodutseeritud pildid pärinevad erinevate Eesti muuseumite kogudest, samuti LVM Kinnisvara täienenud kunstikollektsioonist ning Pärnu Linnavalitsuse kunstikogust. Lisaks mitmetest erakogudest ja praegu tegutsevate kunstnike isiklikest kogudest. Kaasaegsemast kunstist annab albumisse tõhuse panuse ka enam kui kümnel aastal toimunud Pärnu Linnamaalijate Sümpoosioni käigus valminud looming.

Kogumiku koostas Indrek Aija (Pärnu Muuseum), maalidel kujutatu tõlgendas pildiallkirjadesse ajaloolane Aldur Vunk ja eessõnaga juhatab albumi sisse kunstiloolane Marian Kivila.

Kogumiku trükiarv on piiratud, eksemplari soetamiseks palume huvilistel kontakteeruda meilitsi Pärnu Muuseumi poe juhatajaga aadressil maarja.tohv[at]pernau.ee


Näitus Pärnu linnaruumis

Avatud 25. aprillini 2021

Tänavu möödub sada aastat esimesest suuremast Eesti kunstnike ühisnäitusest Pärnus, kui 1921. jaanuaris avati raekoja saalis enam kui sadat teost esitlev kunstinäitus. Mitmed sel näitusel esindatud autorid on esindatud ka uues kunstikogumikus "Pärnu Eesti kunstis 2".

Et tänasel päeval on kehtivate piirangute tõttu nii näitusesaalid kui muuseumid suletud, siis kogumiku avalikku esitlust ega sellega kaasnevat näitust avaliku üritusena korraldada pole võimalik. Küll aga on avatud eksklusiivne välinäitus Pärnu linnaruumis - kuraditosin valitud teost on reproduktsioonidena paigaldatud paikadesse, kus avanevad need vaated, mida kunstnikud kujutanud on. 


Näituse kaart (väljaprinditav)

ParnuEestiKunstis kaart

fb 70x70

4. aprillil 2020 - Pärnu Päev kodus


Armsad Pärnu inimesed!

Täna tähistame Pärnu linna sünnipäeva. See on meie kalli kodulinna sünnipäev, mille puhul oleme harjunud saama kokku ja tegema miskit lahedat: võtma näiteks ette fototuuri mööda käänulisi Pärnu tänavaid, külastama üle linna erinevaid üritusi, näitusi, töötube ja kontserte, pedaalima kevadkruiisil ning elama kaasa Sinilillejooksule.

Pärnu päevast on saanud sündmusterohke, pärnakaid liitev ühisüritus. Seda päeva oodatakse ja see meeldib inimestele. Täpselt sellisena – mõnusa kevadise rõõmusündmusena – me Pärnu päeva 2011. aastal korraldama asudes näha lootsimegi. Tänavu möödub Pärnu päev eriolukorra tõttu küll kardinaalselt teisiti – täiesti tubaselt.

Kui me vaatame tagasi meie kodulinna sajanditepikkusele ajaloole, siis näeme, et Pärnu on möödanikus elanud üle hullematki: meie kodutanumatest on korduvalt käinud üle sõjad ja taudid, kuid linn on ikka püsima jäänud. Eks rannarahvas olegi väga visa ja seisa sitkelt kui rannamänd – painutagu tormid ja tuuled nii kuis jaksavad. Seetõttu ma usun, kallid kaaslinlased, et me seljatame ka praeguse koroonakriisi.

Oleme seekord Pärnu päeval kodus, tähistame sünnipäeva mõttes ja südames ning mis kõige olulisem – hoolime üksteisest. Pärnu linn on eeskätt ikka Pärnu inimesed, mitte ainult majad, pargid ja tänavad. Soovides pikka iga sünnipäevalapsele Pärnu linnale, soovime seda tegelikult ju meile, pärnakatele!

Romek Kosenkranius
Pärnu linnapea

💙 Pärnu!

Vaata ka Facebook-i

Pärnu Päev

Esmakordselt toimus Pärnu päev 2011. aasta 24. aprillil ning sellega tähistati linna 760. sünnipäeva. Kahel esimesel aastal oli Pärnu päev ülestõusmispühal, sest just siis, aastal 1265, andis Saksa ordu Liivimaa haru meister Conrad v. Mandern välja privileegi, millega kinkis linnale maa lossi ees jõest mereni, kuni Reiu suudmeni. Alates 2014. aastast on Pärnu päev 5. aprillil. Kui 5. aprill langeb argipäevale, siis tähistatakse linna päeva sellele järgneval nädalavahetusel. 

Loe lisaks
• Pärnu päev - mis ja milleks? (Aldur Vunk, 2011)
• Pärnu ajalugufb 70x7010. aprillil 2021 - Pärnu Päev!

Armsad Pärnu inimesed!

Laupäeval, 10. aprillil tähistame Pärnu linna sünnipäeva. Meie kodulinna sünnipäeval saame tavaliselt linnaruumis kokku, käime vanalinna avastamas, kuulame kontserti, anname üle linna teenetemärke, osaleme linnaosade mälumängus ja teeme sel päeval üheskoos muud vahvat. Pärnu päevast on saanud sündmusterohke, pärnakaid liitev ühisüritus. Seda päeva oodatakse ja see meeldib inimestele.

Läinud kevadel möödus me kodulinna sünnipäev eriolukorra tõttu kardinaalselt teisiti – täiesti tubaselt. Ega me toona uskunus, et kui jõuab kätte 2021. aasta kevad ja Pärnul tiksub täis 770aastat, ning kordub - pandeemia tõttu - enamvähem sama olukord. Kurb, aga eelmise aasta kevad kordub ka sellel aastal ja suuremad üritused linnaruumis jäävad nüüdki ära.

Kuigi ka seekord oleme sunnitud tähistama Pärnu päeva väiksemalt ja vaiksemalt, jäävad tänavust juubelisündmust veel pikaks ajaks meenutama kaks uhket kingitust Pärnule ja pärnakatele. 

Täpselt Pärnu päeval laseb Eesti Pank ringlusse hansalinn Pärnule pühendatud hõbedast meenemündi. Eriti tore, et hõbemündi on kujundanud meie kaaslinlane, graafiline disainer Aidi Mesi. Mündi kujunduseks sai ta inspiratsiooni omaaegsest Hansa Liidust ning meenemündil on ka kujutatud üht suvepealinna olulisemat sümbolit – merd.

10. aprill anno Domini 2021 on väljalaske kuupäevaks veel teiselegi kõnekale Pärnuga seotud tööle. Siis ilmub trükist raamat „Pärnu Eesti kunstis“, mille on kokku pannud Pärnu muuseumi kunsti- ja fotokoguhoidja Indrek Aija, ajaloolane Aldur Vunk ning kunstiloolane Marian Kivila.

Kahtlemata mõtestavad need väiksemad sündmused ja kingitused Pärnu päeva suure juubeli vääriliselt ning pärandavad midagi tähendusrikast järeltulevatele põlvedelegi. Siit ongi hea edasi mõelda milline võiks Pärnu olla 780., 790. või 800. verstapostini jõudes ning mida mina oma kodulinna hüvanguks saan ära teha.

Tulevik on meie endi kätes ja Pärnu tulevik on nagu Pärnu suvi – seda tasub oodata.

Palju õnne, kallis Pärnu ja palju õnne, head pärnakad!


Romek Kosenkranius
Pärnu linnapeaPärnu Päeva viktoriin
6.00–23.00 Quizizz keskkonnas 
Pärnu linna Noortekogu ja Pärnu Muuseumi koostööl toimub traditsiooniline Pärnu Päeva viktoriin
Viktoriin toimub Quizizz keskkonnas. Link avaldatakse Facebookis ürituse lehel 


Hansalinn Pärnule pühendatud hõbedast meenemündi esitlus
10. aprillil laseb Eesti Pank ringlusse hansalinn Pärnule pühendatud hõbedast meenemündi.  Tegemist on kolmanda mündiga Eesti hansalinnadele pühendatud mündisarjast. Loe lisaks...
Meenemündi esitlus toimub Facebookis


Kogumik ja näitus "Pärnu Eesti kunstis"
Kogumiku e-esitlus 10. aprillil, näitus linnaruumis avatud 25. aprillini
Pärnu Muuseum, Pärnu Linnavalitsus ja LVM Kinnisvaraga annavad koos välja teise köite „Pärnu Eesti kunstis“.  Kogumiku avalikku esitlust ega sellega kaasnevat näitust avaliku üritusena korraldada pole võimalik. Küll aga on avatud eksklusiivne välinäitus Pärnu linnaruumis - kuraditosin valitud teost on reproduktsioonidena paigaldatud paikadesse, kus avanevad need vaated, mida kunstnikud kujutanud on. Vaata lähemalt...


Fotoorienteerumine
Osalema ootame nii suuri kui ka väikeseid - avastamis- ja äratundmisrõõmu on varuks igale vanusele. Orienteerumine ei ole kiiruse peale - võib valida enda ja seltskonna jaoks sobivaima aja. Põhirõhk on liikumisel, linna avastamisel/ taasavastamisel, kvaliteetajal ja koostööl.
Orienteerumiskaart

Alamkategooriaid

Pane tähele!

Pärnu linna aukodanik (ettepanekute esitamine kuni 15.12.23)
Pärnu linna vapimärk (ettepanekute esitamine kuni 15.12.23)

Pärnu aasta tegu 2023 (hääletus kuni 10.12.23 kl 23.59)
• Jõulukaunistuste konkurss (ettepanekute esitamine kuni 13.12.23)
Kaasav eelarve 2023 (hääletus kuni 31.12.23 kl 23.59)

 Köögi- ja sööklajäätmete kompostimisest teatamine
Biojäätmete konteinerite soodusmüük

• Ettevõtjale: Kohaliku tooraine kasutamine Pärnumaa turismiettevõtetes (küsitlusele vastamine kuni 12.12.23)
• Pärnu Vallikääru kontsertpaiga arhitektuurivõistlus (ideekavandite esitamine kuni 01.02.24 kl 16)

Linnavalitsus ja linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Tööaeg: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee

Kõik kontaktid, vastuvõtud
Broneeri aeg
• Anna teada

Nädala eelinfo
Linnavalitsuse istungid
Linnavolikogu istungid

Pärnu kultuurikalender - Vaata, kuhu minna, mida teha

Audru osavalla veebileht audru.ee
Paikuse osavalla veebileht paikuse.ee
Tõstamaa osavalla veebileht tostamaa.ee
Pärnu linna kaardikogu
visitparnu.ee

parnumaa.ee

Veebilehel kasutatakse küpsiseid