Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pärnu linna esindussportlane 2023
Jetisport


Olen sündinud, kasvanud ja treeninud terve oma elu Pärnu linnas ning tegelenud erinevate spordialadega, mille hulgas nii iluvõimlemine, tennis kui ujumine. Pärnu on mulle väga südamelähedane, ka tänapäeval esindan ma tiitlivõistlustel oma Pärnu koduklubi Team64.

Oma suurimaks saavutuseks pean ma Eestile ajaloolist 2022. aasta maailmameistri tiitlit. Möödunud aasta tõi endaga kaasa ka maailma reitingutabeli esinumbri koha ja Euroopa meistrivõistluste hõbeda Ski Ladies GP1 klassis (võimsaim võistlusklass naistele, võrdne F1-ga). Lisaks eelnevale olen aastatel 2018-2021 võitnud kokku 10 tiitlivõistluste medalit, seal hulgas Euroopa meistritiitli ning olnud kolmel korral nomineeritud aasta parima naissportlase kategoorias.

Minu 2023. aasta võistlushooaja eesmärgid on esmakordselt ajaloos tulla kuldmedalile nii EM kui ka MM sarjas. Lisaks võita maailmameistritiitel slaalomsõidus. Sügavam eesmärk on innustada noori tüdrukuid-poisse tegelema tippspordiga, täitma oma unistusi ja julgema proovida uusi asju, seda kõike läbi inspireeriva sotsiaalmeedia, koostööde ning Eesti meedia.

Jasmiini sotsiaalmeedia kanalid

Foto: Itaalia GP, MM 2. etapp 2022, kuldmedal
Foto autor: Arek Reijs

Jasmiin Üpraus 2022

Pärnu linna esindussportlane 2023
Triatlon


Minu sporditee algas 2003. aastal, kui mind pandi Pärnu Spordiselts Kalevisse jalgrattaosakonda trenni. Minu esimesteks sealseteks treeneriteks oli vanaisa Ants Jeret, Kaido Juurik ning Toivo Kiirats.

Õige kähku tõusin Eestis noorte vanuseklassides tippu. Minu läbimurdeaasta oli 2009, kui Noorte Olümpiapäevadel saavutasin neljanda koha. Järgnevatel aastatel kuulusin Eesti koondisesse ning esindasin Eestit rahvusvahelistel võistlusel kuni 2015. aastani.

Aastatel 2012-2015 sõitsin Prantsusmaal erinevates amatöörklubides ning ühtlasi leidis ka 2015. aastal minu teekond jalgratturina lõpu ning suurem sporditegemine oli pausil. 2016. aastal alustasin õpinguid Eesti Massaaži- ja Teraapiakoolis, mille lõpetasin 2020. aastal. 2018. aastal leidsin tee triatloni juurde, millega tegelen tänase päevani ning mida võib väikest viisi pidada minu “uueks“ tulemiseks spordiradadel.

2022. aastal tulin Hawaii IRONMANIL enda vanuseklassis kolmandale kohale ning olen läbi aegade esimene eestlane, kes on Hawaiil poodiumile jõudnud.

Minu 2023. aasta põhieesmärgiks on osalemine Soomes peetaval poolpika IRONMANI Maailmameistrivõistlustel.

Timmo Facebookis

Foto: Hawaii Ironman 2022
Timmo Jeret erakogu

Timmo Jeret, Hawaii Ironman 2022

Pärnu linna esindussportlane 2023
Discgolf


Olen alati olnud spordipisikuga ning tundnud kirge erinevate alade vastu, siiski kõige edukamaks ja südamelähedasemaks on osutunud discgolf. 

Alaga tegin esimest korda tutvust umbes 10 aastat tagasi, olles 21-aastane, viimased viis neist on see olnud minu peamiseks sissetulekuallikaks ja lahutamatuks argielu osaks.

Discgolfi edulugu algas minu jaoks üsna kiiresti, kui 2014. aastal oma esimese Eesti meistritiitli võitsin. Sellest võistlusest alates hakkas minu karjäär vaikselt lahti rulluma, kui iga aasta endale aina suuremaid eesmärke püstitasin ning prestiižsemaid võistluseid valisin.

Tänaseks võin öelda, et olen saavutanud kõige ihaldatuma tiitli discgolfi vallas - MM kulla. Säravaid hetki minu karjääris on olnud veelgi: kuuekordne Eesti meister individuaalmängus, Disc Golf Pro Touri (DGPT) etappide poodiumikohti 14, millest võite 8, 2018 EM III koht, 2019 USWDGC I koht, 2021 EM II koht, 2022 MM I koht ja DGPT finaali I koht.

Kristini Instagram

Foto: Disc Golf Pro Tour etapp – The Trubank Des Moines Challenge 2022;  Indianola, Iowa, USA,
Autor: DGPT, Kevin Huver

Kristin Tattar DMC FPO D2 52

Sporditegevuse toetamise korrast lähtuvalt kinnitab linnavalitsus igal aastal Pärnu linna esindusvõistkonnad ja -sportlased, kelle spordialase tegevuse toetamiseks eraldatakse spordiklubile vastavat toetust.

Ühel aastal valitakse välja ja toetatakse kuni viit kõrgeimas Eesti meistriliigas või rahvusvahelisel tasemel võistlevat esindusvõistkonda. Toetatavaid tippsportlasi, kes on seniste sportlike saavutustega silma paistnud, võistlevad rahvusvahelisel tasemel ning on eeskujuks noortele, valitakse aastas välja kuni kolm.

• Sporditegevuse toetamise kord
Sporditegevuse toetus


Pärnu esindusvõistkonnad

2023
• Pärnu Sadama korvpallimeeskond
• Pärnu Võrkpalliklubi meeskond
• Pärnu Vapruse jalgpalliklubi meeskond ja naiskond
• Sõudmise neljapaat

Pärnu esindussportlased

2023
•  Kristin Tattar
•  Timmo Jeret
•  Jasmiin Üpraus

2022
•  Egon Kaur
•  Timmo Jeret

2021
• Jasmiin Üpraus
• Taavi Valter Taveter
• Timmo Jeret

Pane tähele!

Pärnu linna aukodanik (ettepanekute esitamine kuni 15.12.23)
Pärnu linna vapimärk (ettepanekute esitamine kuni 15.12.23)

Pärnu aasta tegu 2023 (hääletus kuni 10.12.23 kl 23.59)
• Jõulukaunistuste konkurss (ettepanekute esitamine kuni 13.12.23)
Kaasav eelarve 2023 (hääletus kuni 31.12.23 kl 23.59)

 Köögi- ja sööklajäätmete kompostimisest teatamine
Biojäätmete konteinerite soodusmüük

• Ettevõtjale: Kohaliku tooraine kasutamine Pärnumaa turismiettevõtetes (küsitlusele vastamine kuni 12.12.23)
• Pärnu Vallikääru kontsertpaiga arhitektuurivõistlus (ideekavandite esitamine kuni 01.02.24 kl 16)

Linnavalitsus ja linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Tööaeg: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee

Kõik kontaktid, vastuvõtud
Broneeri aeg
• Anna teada

Nädala eelinfo
Linnavalitsuse istungid
Linnavolikogu istungid

Pärnu kultuurikalender - Vaata, kuhu minna, mida teha

Audru osavalla veebileht audru.ee
Paikuse osavalla veebileht paikuse.ee
Tõstamaa osavalla veebileht tostamaa.ee
Pärnu linna kaardikogu
visitparnu.ee

parnumaa.ee

Veebilehel kasutatakse küpsiseid