Jäta menüü vahele
Facebook Logo

Pärnu linn Audru osavald


Audru osavald kuulub Pärnu linna koosseisu. Haldusreformi käigus ühinesid 1. novembril 2017 Audru, Paikuse ja Tõstamaa vald ning Pärnu linn ja moodustus uus omavalitsusüksus Pärnu linn. 

Käesolevalt osavalla veebilehelt saab kohalikku infot, kogu omavalitsust puudutav on kättesaadav pealehel www.parnu.ee.


Avo Miidu

Tõstamaa valla vapimägi kavaler 2015

Avo Miidu sündis 21. septembril 1951. aastal Tõstamaal Anette-Martini perre teise lapsena. Pere elas Kastnas Kükita talus. Avol on veel vend ja kaks õde.

Avo koolitee algas 1959. aastal Kastna algkoolis, sealt edasi läks ta Tõstamaa Keskkooli 5. klassi. Aastal 1967 läks õppima Mihkel Aitsami nimelisse kutsekooli (Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool) laia profiiliga traktorist-masinist erialale, mille lõpetas 1969. aastal. Sama aasta 16. juunil asus ta tööle kombainer-traktoristina Kastna Arengu kolhoosi ning novembris läks sõjaväkke. Avo naasis sõjaväest 1971. aastal ja jätkas tööd Tõstamaa kolhoosis autojuhina. Alates 1974. aastast töötas lukksepp-keevitajana, kuni kolhoosi kaotamiseni. 1998. aasta jaanuaris läks Teedevalitsusse traktoristiks ning töötas seal kuni pensionile jäämiseni.

Töökaaslased Teedevalitsusest on iseloomustanud Avot kui tõsist eesti maameest, kes on kohusetundlik ja töökas, iga asjaga hakkamasaaja, täpne ja detailne. Ta on rõõmsameelne, alati sõbralik ja heasüdamlik, isikupärase huumoriga. Avo läbi ja lõhki heasüdamlik maamees, kelle naabriks tahaks olla, sest on teada, et appi tuleb ta alati.

Avole oli hingelähedane Tõstamaa Vabatahtliku Tuletõrje Seltsi tegevus. 1969. aastal astus ta Kastna Vabatahtlikku Salka lihtliikmeks ja 1976. aastal sai temast Salga esimees. Ta juhendas ja organiseeris ka tuletõrje võistluseid, kus Salk on saavutanud kõrgeid kohti. Kastna Vabatahtlik Salk tegutses kuni 1994. aastani, kui loodi Tõstamaa Päästeamet.

Avo on aktiivselt osalenud kultuurielus: laulnud meesansamblis ja kaasa teinud naljasketšides. Tema hobideks on olnud jahindus ning masinate remont.

Avo abiellus 1973. aasta märtsis, perre sündisid tütar ja poeg. Tal on ka üks lapselaps. Avo on oma perele suurepärane abikaasa, isa ja vanaisa, ning igati abivalmis ja lahke inimene.

Avo Miidu oli Tõstamaa Vallavolikogu liige valla moodustamisel 1992. aastal ja veelkordselt aastatel 2002 kuni 2005.

Vapimärk omistatakse Avo Miidule kui tõsisele masina- ja töömehele, kes osalenud vallaelu kujundamisel volikogu liikmena, löönud kaasa kultuurielus, edendanud vabatahtliku tuetõrjeseltsi tegevust, on abivalimis ja teotahteline Kastna külaelu edendaja.

Allikas: Tõstamaa Tuuled, märts 2015

Audru osavalla uudised ja teated

Kõik omavalitsuse uudised, teated

Pane tähele!

• Huvihariduse ja -tegevuse õppevahendi toetus (taotlusvoor avatud 01.–31.05.22) 
Loomestipendium (taotluste esitamine kuni 20.06.22)

Värvid linna! 2022 (avalduste esitamine kuni 31.10.22)
Hajaasustusega piirkondades erateedele kruusa eraldamine (taotluste esitamine kuni 15.06.22)

• Tööpakkumised
• Tõukerattad linnaruumis

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru syndmuste kalender3

Kodused Hääled aprill 2022

Veebilehel kasutatakse küpsiseid