Jäta menüü vahele
Facebook Logo

Pärnu linn Audru osavald


Audru osavald kuulub Pärnu linna koosseisu. Haldusreformi käigus ühinesid 1. novembril 2017 Audru, Paikuse ja Tõstamaa vald ning Pärnu linn ja moodustus uus omavalitsusüksus Pärnu linn. 

Käesolevalt osavalla veebilehelt saab kohalikku infot, kogu omavalitsust puudutav on kättesaadav pealehel www.parnu.ee.


Andres Laur

Tõstamaa valla vapimägi kavaler 2014

Andres Laur sündis 20. märtsil 1964. aastal Pärnus. Esimesed seitse aastat elatigi linnas. Seejärel kolisid ema Iivi ja isa Mihkel koos kahe pojaga kodukohta Tõhelasse tagasi. Andrese haridustee algas Tõhela algkoolis. Põhihariduse omandas Tõstamaal. Tehnik–mehhaaniku kutse omandas noormees Tihemetsa sovhoostehnikumis. Aastast 1985 töötas mees Tõstamaa sovhoosis. Vahele mahtus kaheaastane sõjaväepaus Valgevenes. Kolhooside loomise aegu töötas peamehhanikuna Tõhela kolhoosis. Edasi sai Andresest ettevõtja ja tööandja. Tegutsetakse peamiselt ehituse alal.

Aastal 2000 ühines Andres Kodukandi liikumisega. Käis külavanemate koolitusel ja on tänini Tõhela piirkonna viimane külavanem. Koos elukaaslase Piretiga võeti osa ka külaseltsi asutamisest. Europrojektide tulekul kirjutati ühiselt projekte ja üritati neid realiseerida. Entusiasmi ja tahtmist on Andresel alati olnud. Valmisid Tõhela laululava ja esiotsa üsna suurelt unistatud meierei.

Tänasel päeval on nii saun kui jõusaal väga aktiivses kasutuses. Veel mõni projekt ja kogu keskus on päriselt valmis. Ka Kastna seltsimaja projekti on aidanud mees vedada. 2009 moodustasid Tõhela ettevõtjad MTÜ Tõhela turismiarendus, et koos edendada järveturismi ning avada piirkonda puhkajatele. Järveäärse arendus on Andrese südameasi. Kalapüügi ja pildistamise hobi sobituvad sellesse pilti hästi. Võrkpall aitab mehel vormis püsida. Andres kasvatab poeg Kaur-Joosepit, kes Pärnus ennast ITalaselt koolitab. Kolm korda on valitud Andres omakandi esindajaks Tõstamaa volikokku.


Allikas: Tõstamaa Tuuled, märts 2014

Audru osavalla uudised ja teated

Kõik omavalitsuse uudised, teated

Pane tähele!

• Huvihariduse ja -tegevuse õppevahendi toetus (taotlusvoor avatud 01.–31.05.22) 
Loomestipendium (taotluste esitamine kuni 20.06.22)

Värvid linna! 2022 (avalduste esitamine kuni 31.10.22)
Hajaasustusega piirkondades erateedele kruusa eraldamine (taotluste esitamine kuni 15.06.22)

• Tööpakkumised
• Tõukerattad linnaruumis

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru syndmuste kalender3

Kodused Hääled aprill 2022

Veebilehel kasutatakse küpsiseid