Jäta menüü vahele
Facebook Logo

Pärnu linn Audru osavald


Audru osavald kuulub Pärnu linna koosseisu. Haldusreformi käigus ühinesid 1. novembril 2017 Audru, Paikuse ja Tõstamaa vald ning Pärnu linn ja moodustus uus omavalitsusüksus Pärnu linn. 

Käesolevalt osavalla veebilehelt saab kohalikku infot, kogu omavalitsust puudutav on kättesaadav pealehel www.parnu.ee.


Õie Jaansoo

Tõstamaa valla vapimägi kavaler 2013

Õie Jaansoo sündis 7. augustil 1938. aastal Mõisakülas. Vanemad elasid algselt Taageperas ja käisid sealses lossi tööl, aga soov oma talu saada oli suur ning nõnda kogutigi raha ja osteti talukoht Läti piiri lähedale. 1945. aastal asus Õie õppima Mõisaküla kooli ning lõpetas keskkooli 1956. Aasta pärast läks noor naine Tartu Ülikooli vene keelt tudeerima.Tõstamaale õpetajaks saabus Õie aastal 1963. Vahepeal tuli tuhin peale ning neli aastat töötas ja elas Õie Tallinnas. 1970 otsustati koos abikaasa Viktoriga Tõstamaale naasta ja sellest peale kuulub Õie hing siia. Ta töötas kuni pensionini Tõstamaa keskkoolis vene keele õpetajana.

Õie on uhke oma kolme poja üle, kellest kõigist on vahvad mehed kasvanud. Marek on teinud ema kolmekordseks vanaemaks ja ka Tomekilt on peagi üllatusi oodata. Õie ise ütleb, et nüüd ta lihtsalt naudib elu ja teeb seda, mis meeldib. Kõige enam meeldib talle näitlemine ja näiteringis askeldamine. Ehk oleks ka Õiest peale keskkooli näitlejanna saanud, aga tol korral tuli julgusest puudu. Lugemine ja ristsõnad kuuluvad päeva juurde. Vokirattas osalemine hoiab keha virge. Ikka tahaks veel reisida ja maailma näha. “Tunnen jätkuvalt elu vastu huvi, sest mu hing on noor” on Õie enda kohta ütelnud.

Õie on andnud paljudele lastele eluteele kaasa vajalikud tarkused ja nakatab lavalaudadel tõstamaalasi siira ja sooja huumoriga tänaseni.

Allikas: Tõstamaa Tuuled, veebruar 2013

Audru osavalla uudised ja teated

Kõik omavalitsuse uudised, teated

Pane tähele!

• Huvihariduse ja -tegevuse õppevahendi toetus (taotlusvoor avatud 01.–31.05.22) 
Loomestipendium (taotluste esitamine kuni 20.06.22)

Värvid linna! 2022 (avalduste esitamine kuni 31.10.22)
Hajaasustusega piirkondades erateedele kruusa eraldamine (taotluste esitamine kuni 15.06.22)

• Tööpakkumised
• Tõukerattad linnaruumis

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru syndmuste kalender3

Kodused Hääled aprill 2022

Veebilehel kasutatakse küpsiseid