Jäta menüü vahele
Facebook Logo

Pärnu linn Audru osavald


Audru osavald kuulub Pärnu linna koosseisu. Haldusreformi käigus ühinesid 1. novembril 2017 Audru, Paikuse ja Tõstamaa vald ning Pärnu linn ja moodustus uus omavalitsusüksus Pärnu linn. 

Käesolevalt osavalla veebilehelt saab kohalikku infot, kogu omavalitsust puudutav on kättesaadav pealehel www.parnu.ee.


Ellen Aava

Tõstamaa valla vapimägi kavaler 2013

Aava sündis 10. oktoobril 1945. aastal Jäärumetsa mõisatalus. Isa ostis selle 21. hektari suuruse talu omal ajal mõisast. Peeti 3-4 lehma ja 1 – 2 hobust, lisaks veel suurt hulka teisi koduloomi ja –linde. Varasest lapsepõlvest saati võttis Ellen osa talutöödest. Isa oli tubli käsitöö mees, kes sai hakkama nii voki kui ka vankri meisterdamisega olles tütrele suureks eeskujuks. Väga lähedane oli Ellen vanaemaga ( Liisa Lõmps). Noorpõlves oli vanaema mõisas teenimas ja omandas seal mitmesuguse käsitöö tegemise tarkuse ning õmblemise oskuse. Kogu selle tarkuse pärandas ta Ellenile.

1953. aastal alustas Ellen kooliteed Kastna algkoolis. Et neli kilomeetrit pikka kooliteed oli raske käia, siis pakkus tihti sooja teed ja katusealust kooliteenija Veera Ring. Edasi jätkus koolitee Tõstamaa keskkoolis, kus naine lõpetas 1960. aastal seitse klassi.

Metsavahist isa kõrval käis Ellen istutamas ja hooldamas metsa ja 1962. aastal asuski ametlikult tööle Pärnu Metsamajandi Tõstamaa metskonda lihttööliseks. 1963. aastal abiellus naine Anton Aavaga ja kolme aasta pärast sündis neile poeg Kalle. 1967. aastal asus Ellen elama vanemate poolt ostetud majja Tõstamaale. Sama aasta sügisel, olles läbinud eelnevalt kokakursused, asus ta tööle Tõstamaa kooli sööklasse. Koolivaheaegadel töötas kokana Valgerannas ja vanemmüüjana Tõstamaal.

Aastal 1982 läks Ellen tööle bensiinijaama ning 1989 alustas tööd Pärnu Tervishoiu osakonna Töstamaa haigla majandusjuhatajana, 1995 - 2005 Tõstamaa hooldekodu juhataja.

Et juba varem hooldas Ellen kohakaaslasena kalmistuid, siis asuski ta 2009. aastal täiskohaga tööle Kastna ja Tõstamaa kalmistuvahina. Kalmistud on piinlikult puhtad ja kõnelevad igapäevasest hoolsast tööst. See on innustanud ka kalmude omanikke omaste haudadele rohkem tähelepanu pöörama.

Ellen on kahekordne vanaema ja ühe lapse vana-vanaema.

Kogu Elleni elu on möödunud Tõstamaal ja oma paljudel tööaladel on ta olnud ikka Tõstamaa elanike teenistuses – seega igati vääriline valla kõrgeima autasu saamiseks.

Allikas: Tõstamaa Tuuled, veebruar 2013

Audru osavalla uudised ja teated

Kõik omavalitsuse uudised, teated

Pane tähele!

• Huvihariduse ja -tegevuse õppevahendi toetus (taotlusvoor avatud 01.–31.05.22) 
Loomestipendium (taotluste esitamine kuni 20.06.22)

Värvid linna! 2022 (avalduste esitamine kuni 31.10.22)
Hajaasustusega piirkondades erateedele kruusa eraldamine (taotluste esitamine kuni 15.06.22)

• Tööpakkumised
• Tõukerattad linnaruumis

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru syndmuste kalender3

Kodused Hääled aprill 2022

Veebilehel kasutatakse küpsiseid