Jäta menüü vahele
Facebook Logo

Pärnu linn Audru osavald


Audru osavald kuulub Pärnu linna koosseisu. Haldusreformi käigus ühinesid 1. novembril 2017 Audru, Paikuse ja Tõstamaa vald ning Pärnu linn ja moodustus uus omavalitsusüksus Pärnu linn. 

Käesolevalt osavalla veebilehelt saab kohalikku infot, kogu omavalitsust puudutav on kättesaadav pealehel www.parnu.ee.


Heino Tamm

Tõstamaa valla vapimägi kavaler 2010

Heino Tamm sündis 20. novembril 1947. aastal talupidajate peres Aesoo külas Tori vallas kümnelapselise pere pesamunana. Peres oli kuus õde ja neli venda. Algkool möödus Aesoo koolis. Kaheksa klassi lõpetas Virula koolis ja edasi asus Tamm õppima Olustvere sovhoostehnikumi agronoomia erialale.

1968. aasta märtsis asus tööle Säde sovhoosi. Esmalt seemendusagronoomina, hiljem Tohera osakonna juhatajana. Suurmajandite loomise käigus jäi Heino tööta. Põlluvalitsusest pakuti mehele nelja töökohta. Peale tõsist kaalumist otsustas ta Tõstamaa sovhoosi kasuks. Esimese muljena Tõstamaa kandist tundus Heinole, et põlde on väga vähe, pigem oleks majandisse metsavahti vaja.

Põllumajanduses rassis Tamm 12 aastat ja 12 päeva. Selle ajaga parandati kõvasti maid. Rajati suured põllud Kõpu, Pootsi, Vihakse ja Seliste maadele. Seliste osakonna juhataja ametit vastu võttes oli piimatoodang 1,5 ja 2 tuhat kilogrammi lehma kohta aastas. Lahkudes aga Pootsi farmis 5,5 tuhat. Rajati korralikud karjamaad ja varuti kvaliteetset sööta. Töötajaid osakonnas oli 128. Suur probleem oli tööjõu liikumisega, vastutada tuli kõigi eest. Lehmad pidid saama lüpstud ja põllud külvatud.

1982. asus Heino tööle Tõstamaa metskonna Rambi vahtkonna metsavahina. Seejärel töötas Porilaane vahtkonna metsavahina ja hiljem Audru metskonna metsnikuna. Tegeleda tuli materjali ülestöötamise ja müügiga, aga ka varaste passimisega. Vändra metskonna loomisega 2008. aastal mees koondati ja Tamm jäi pensionile.

Oma kodu rajas Tamm Tõstamaale metskonna majja. Ehitas ja remontis kõik oma kätega. Tööka mehe kodu ümbrus on väga hooldatud ja korras.

1993. aastal kutsus Endel Tõnisson Heinot volikogu liikmeks kandideerima. Peagi valiti ta volikogu esimeheks ja seda ametit tuli pidada 16 aastat. Suurt rõõmu valmistab talle, et sai kaasa aidata mõisa renoveerimisele. Tänu Ehitajate tee valmimisele sai kant korda ja majad lähevad aina kenamaks. Vald on selle ajaga tohutult muutunud ja edenenud. "Saaks veel ka spordihoone kunagi ära teha", mõtiskleb Heino. Praegu teeb Tamm kodus neid töid, mis 16 aastat tegemata on olnud.

Allikas; Tõstamaa Tuuled, veebruar 2010

Audru osavalla uudised ja teated

Kõik omavalitsuse uudised, teated

Pane tähele!

• Huvihariduse ja -tegevuse õppevahendi toetus (taotlusvoor avatud 01.–31.05.22) 
Loomestipendium (taotluste esitamine kuni 20.06.22)

Värvid linna! 2022 (avalduste esitamine kuni 31.10.22)
Hajaasustusega piirkondades erateedele kruusa eraldamine (taotluste esitamine kuni 15.06.22)

• Tööpakkumised
• Tõukerattad linnaruumis

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru syndmuste kalender3

Kodused Hääled aprill 2022

Veebilehel kasutatakse küpsiseid