Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn

444 8200 • 15505 (lisainfo)
linnavalitsus[at]parnu.ee
kriisikomisjon[at]parnu.ee

koroona22

kriisileevendused

valjumisstrateegia

poesk2igu reeglid

kuidas saan hoida ennast ja teisi.est

1220 2

koroona stress

 

09.04.2020

Pärnu linnavalitsus otsustas veerandi võrra vähendada linnavalitsuse hallatavates huvikoolides distantsõppel olevate õpilaste õppetasu, soodustus kehtib eriolukorra lõpuni.

Huvikoolide hooned on suletud, kuid koolid pakuvad õppetegevust distantsõppel. Kõik lapsevanemad olid 16.-31. märtsini õppetasust vabastatud. Kuna eriolukorra väljakuulutamise ajaks olid õppetasu arved märtsikuu eest juba välja saadetud, tehakse tagasiarvestus.

Igaühele distantsõpe ei sobi, sest tal ei pruugi olla kodus selleks sobivaid tingimusi või ei ole lapsel lisaks üldhariduskooli e-õppele jaksu. Juhul, kui lapsevanem on huvikoolile teatanud distantsõppest loobumisest, on ta eriolukorra lõpuni õppetasust vabastatud. Laps jääb huvikooli nimekirja edasi ja jätkab tavapärases vormis õpet olukorra normaliseerudes.

Distantsõppes osalevate huvikooli õpilaste õppetasu on 1. aprillist eriolukorra lõpuni 25 protsendi võrra väiksem. „Otsus sündis huvikooli juhtide ettepanekul lastevanemate küsitluse tagasiside põhjal,“ ütles Pärnu abilinnapea Varje Tipp.

Õppegrupp jätkab õpetaja juhendamisel ja tagasisidestamisel distantsõpet, kui seda soovib vähemalt pool õppegrupi õpilaste vanematest. Distantsõpet pakutakse, et säilitada õppe järjepidevus ja lapse huvi huviala vastu. Täpsemat infot saab koolidest.

Linnavalitsus korraldab õppetööd üksnes linnavalitsuse hallatavates huvikoolides, erahuvikoolid langetavad otsuseid ise.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid