kriis.ee4

112
Hädaabinumber politsei, päästjate või kiirabi kutsumiseks
1247
Häirekeskuse riigiinfo telefon (kriisiabi, keskkonnainfo)
» www.112.ee
» Päästekomandode kaart 

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn

444 8200 • 15505 (lisainfo)
linnavalitsus[at]parnu.ee
kriisikomisjon[at]parnu.ee

21.04.2020

Pärnu linnavalitsuse perekonnaseisutoimingute- ja rahvastikuregistriteenistus taasalustab sellest nädalast uute abiellumis- ja lahutusavalduste vastu võtmist.

Pärast eriolukorra välja kuulutamist lõpetas teenistus uute avalduste vastu võtmise, mis tähendab seda, et märtsi keskpaigast kuni aprilli keskpaigani sõlmiti ja lahutati eriolukorra piiranguid järgides Pärnu linnavalitsuses ainult need abielud, mille kohta olid avaldused sisse antud enne eriolukorra välja kuulutamist.

Nüüd hakatakse Pärnu linna perekonnaseisutoimingute- ja rahvastikuregistriteenistuse juhataja Kristina Jürissoo sõnul uuesti avaldusi vastu võtma, ent kuna eriolukord kestab edasi, toimub nii avalduste esitamine kui ka abielude registreerimine ja lahutamine lähtuvalt eriolukorra piirangutest.

Kuna nende perekonnaseisutoimingute sooritamiseks on vajalik ametnikuga näost näkku kohtuda nii avalduse esitamise kui ka abielu registreerimise ja lahutamise ajal, tuleb need nüansid teenistuse ametnikuga eelnevalt kokku leppida.

Seetõttu peavad nii abiellumise kui ka lahutamise sooviga kodanikud võtma e-posti teel ühendust perekonnaseisutoimingute- ja rahvastikuregistriteenistuse ametnikega:
» teenistuse juhataja Kristina Jürissoo - kristina.jurissoo[at]parnu.ee või
» teenistuse peaspetsialist Liis Rausk - liis.rausk[at]parnu.ee

Ametnikuga lepitakse kokku täpne aeg, mil kodanikud Pärnu linnavalitsusse kohale tulevad. Nagu eriolukorra reeglid ette näevad, saab vastuvõtule tulla kahekesi ning siin ei ole erandiks ka abielu registreerimine.
Linnavalitsuses tuleb kanda maski, desinfitseerida käed ja hoida ametnikuga distantsi.

Kuna suveni ei ole enam kaua jäänud ja paljud paarid soovivad abielluda just suvekuudel, on Jürissoo sõnul abiellumishuviliste hulk kevadeti alati tõusuteel ning nõnda on see ka nüüd. Jürissoo kinnitusel ei jää ühelgi paaril sel suvel abielu sõlmimata, küll aga tuleb arvestada, et praeguses olukorras ei saa perekonnaseisutoimingute- ja rahvastikuregistriteenistus võtta avaldusi vastu päris samasuguses tempos nagu tavaolukorras.

Vaata lisaks:
» Abielu sõlmimine
» Abielu lahutamine

Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid