Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn

444 8200 • 15505 (lisainfo)
linnavalitsus[at]parnu.ee
kriisikomisjon[at]parnu.ee

koroona22

kriisileevendused

valjumisstrateegia

poesk2igu reeglid

kuidas saan hoida ennast ja teisi.est

1220 2

koroona stress

 

12.05.2020

Seoses COVID-19 levikuga kehtestati märtsis riigis eriolukord ja tänase seisuga kehtib see 17. maini. Eriolukorra lõppemine ei tähenda koheselt kõigi piirangute lõppemist. Teatud piirangud jäävad kehtima ka pärast eriolukorra lõppu.

Edasised piirangud puudutavad eriti just suuremaid rahvakogunemisi. Pärnu linnavalitsus ja Grillfesti korraldajad ootavad valitsuselt infot, mis tingimustel tohib taas suurüritusi korraldada.

Pärnus Grillfesti korraldaja Auris Rätsep: “Valitsus on öelnud, et mais ja juunis suurüritusi korraldada ei lubata, sellega peavad korraldajad ja nende partnerid arvestama. Samas ootame infot, et mis tingimused kehtivad ürituste korraldamiseks alates juulikuust. Grillfesti korraldajad on valmis Pärnus Vallikääru aasal tegema just sellises publikumahus ja formaadis suure või väikese ürituse mida lubatakse.

Sel nädalal asutatakse mitmete eri valdkondade ürituste korraldajate poolt ka MTÜ Avalike ürituste korraldajate liit, kes saab olema heaks partneriks ürituste korraldamisel tekkivate küsimuste lahendamisel kriisiolukordades kui ka kogu valdkonna arendamisel."

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius: “Riigis kehtestatud eriolukorrast tulenevad muudatused on meie tavapärast elukorraldust väga palju muutnud. Viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangud on kehtinud mitu kuud, inimesed on olnud väga tublid ja neid korraldusi täitnud, kuid arusaadavalt oodatakse juba piirangute leevendamist.

Jätkuvalt on riigis keelatud suuremad rahvakogunemised ja massiüritused ning riigi poolt on teada antud, et alates juunikuu lõpust võidakse lubada massiüritusi edasi piirangutega.

Aga suvi tuleb ja lisaks rannapuhkusele, on Pärnu suvi olnud täis suuremaid ja väiksemaid sündmuseid. Seetõttu on Pärnule ülimalt oluline saada võimalikult kohe teada, millal ja millises formaadis üritused on tänavu suvel lubatud? Ürituste korraldajad ootavad seda infot väga, sest igale üritusele eelneb ettevalmistusperiood ja lubade väljastamine ning korraldajad vajavad selles teemas selgust.

Selge on hetkel see, et suvi tuleb teisiti ja edasiste piirangute leevendamise eelduseks on ikkagi oluliste käitumis- ja hügieenireeglite järgimine ka edaspidi. Seniks hoiame ikka suvepealinna ja Pärnu ürituste lippu kõrgel!“


Hoiame lippu k6rgel


Veebilehel kasutatakse küpsiseid