Pärnu Haldusteenused

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
443 3877; 5300 0550
info[at]haldusteenused.ee
http://www.haldusteenused.ee

» Parkimisloa taotlus

Pärnu kergliiklusteed ja terviserajad


Pärnu on roheline linn: kogu linnast on tervelt viiendik kaetud parkide, haljasalade, puiesteede ja teiste rohealadega. Siinset kaunist loodust ja mereäärset looduskaitseala tasub vahetult kogeda ja nautida. Parkige auto ära ja avastage kuurordi võlusid jalgsi, rattal või läbi linna rulluisutades.

Pärnu on kondimootori abil liikumiseks ideaalne - siin on jalgratta- ja rulluisusõiduks suurepärased võimalused. Linnas on praeguseks kokku 65 kilomeetri jagu kergliiklusteid, mis ootavad jalutajaid ja tervisesportlasi, nii lihtsalt kõndima kui sõitma.

Kuna rattaga on suvepealinnas mugav liigelda, armastavad rattasõitu nii kohalikud kui turistid - omal käel liikudes näeb ja kuuleb ju palju rohkem kui autoakna tagant. Kevadest sügiseni tegutseb linnas arvukalt erinevaid rattalaenutusi, kust saab jalgratta rentida mõneks tunniks, päevaks või ka pikemaks perioodiks. Soojal ajal on ühest kohast teise jõudmiseks lihtne kasutada renditõukerattaid. 

Rattaga või jalgsi liikumise plussiks on hea juurdepääs paikadele, kuhu autoga nii hästi ligi ei saa. Rattaga võib sõita läbi Pärnu rannapromenaadi, tuhiseda mööda Mai kergliiklusteed Papiniidu linnuvaatlustorni juurde ja sealt edasi juba läbi Raeküla Lottemaa suunas.

Või siis minna hoopis teisele poole ja võtta promenaadilt suuna läbi Rannapargi kulgevat terviserada idapoolse muulini viivale puidust kergliiklusteele, seejärel minna mööda tuldud teed tagasi Tervise spaahotelli juurde, liikuda läbi jahtklubi hoovi ja üle kesklinna silla ning siis juba valida, kas võtta ette teekond mööda Tallinna või Haapsalu maantee kergliiklusteed või siis pedaalida läbi 10 kilomeetri pikkune Jaansoni rada kahel pool Pärnu jõge.

Kui linnasüdames asuvad terviserajad on läbi proovitud, siis tasub minna avastama linnalähistel asuvaid kauneid terviseradu


2017.-2018. aastal ehitatud kergliiklusteed
1)      Liivi teed ja Paide mnt ühendav kergliiklustee 
2)      Haapsalu mnt kergliiklustee  
3)      Tallinna mnt kergliiklustee
4)      Kergliiklustee Pärnu kesklinna ja Lottemaa ühendamiseks (Pärnu linna läbiv osa) 
5)      Jüri Jaansoni raja rekonstrueerimine ja pikendus Pärnu jõe paremkaldal 

Vaata lisaks: 
» 15.08.18 Tänavu valmib Pärnus pea 14 kilomeetrit kergliiklusteid
» 12.04.18 Jätkuvad Pärnu kesklinna ja Lottemaad ühendava kergliiklustee ehitustööd


kergliiklusteed planeeritavad

Anna teada

anna teada2Veebirakenduse Anna teada abil saab teavitada kohalikku omavalitsust või Maanteeametit heakorraprobleemist, näiteks prügihunnik metsa all, nõuetele mitte vastav tee, lahtine kaev, tänavavalgustuse lamp ei põle vms.

Nii nutitelefonis kui ka veebileheküljel kasutatav rakendusprogramm võimaldab enda muret kirjeldada ja lisada sellest foto. Samuti suudab see määrata GPS-i koordinaatode abil probleemi asukoha ja edastada see kas maanteeameti või kohaliku omavalitsuse infopostkasti. Mugavaks teavituste saatmiseks lae oma telefoni mobiilirakendus "Anna teada" - see on olemas nii Androidi, iOSi kui Windows Phone'i jaoks.

Infosüsteemi haldaja on AS Andmevara. Rakendus on välja töötatud Siseministeeriumi tellimusel. Projekti rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Anna teada
(klikake pildil ja sisenege rakendusse)

anna teada

Heakorraspetsialist
Piret Unn
Suur-Sepa 16, kab 213
444 8309
piret.unn[at]parnu.ee

Keskkonna- ja heakorrapeaspetsialist
Marve Virunurm
Suur-Sepa 16, kab 218
444 8307
marve.virunurm[at]parnu.ee

Keskkonna- ja heakorraspetsialist
Elen Kuningas
Pärna allee 7, Audru
444 8177
elen.kuningas[at]parnu.ee

Veebilehel kasutatakse küpsiseid