„Ettevõtlik pärnakas“ on Pärnu linnavalitsuse poolt korraldatav ettevõtluskonkurss, mille eesmärk on edendada ettevõtlikkust ning aidata kaasa uuenduslike ettevõtete loomisele Pärnumaal. 


Ettevõtlik pärnakas 2020
9.-11. oktoober

2020. aastal toimub „Ettevõtlik pärnakas“ häkatonina üle-eestilise ettevõtlusnädala raames. Häkatoni korraldamisel on Pärnu linna partneriks Garage48.

Tänavusele „Ettevõtliku pärnaka“ häkaton-konkursile on oodatud erinevate valdkondade esindajad, kes soovivad Pärnumaal ettevõtlusega alustada ning tuua turule uudseid teenuseid ja tooteid.

Nagu häkatoni tingimused ette näevad, on osalejail oma idee arendamisega aega 48 tundi. Häkatoni lõpuks peaks tiimid jõudma uue teenuse või toote prototüübi loomiseni. Arendamismaratonil osalejaid juhendavad eksperdid ja mentorid.

Häkatoni võitjat premeerib Swedbank 1000 euroga. Võitja saab ka otsepääsu Eesti suurima äriideede konkursi Ajujaht TOP 100 tiimi hulka ning võimaluse arendada oma ideed edasi Pärnumaa Inkubaatoris.

Registreeruda, ideid esitada ja tiime moodustada saab 4. oktoobrini

» Registreerumine ja ideede esitamine 
» Osaleda saab nii üksikisiku kui tiimina (minimaalselt neli liiget)
» Kui omal ideed ei ole, saab valida juba registreerunud ideede seast meelepärase ning liituda sellega
» Häkatonile pääsevad registreerunutest osalema need tiimid ja ideed, kellel on kõige enam potentsiaali jõuda häkatoni lõpuks oma äriidee prototüübi loomiseni. Valitud tiimid kuulutatakse välja 6. oktoobril

Lisainfo: 
» Ettevõtlik pärnakas 2020 (Garage48)
» Facebook
» Garage48 pressiteade 17.09.2020 Pärnu linn korraldab alustajatele ettevõtjatele häkatoni


Aastal 2011 Pärnu linnavalitsuse poolt käivitatud konkurss koosnes kahest osast: äriideede konkurss ja koolitusprogramm paremate äriideede autoritele. Konkursile laekunud ideede hulgast valiti välja 15 parimat ning nende autorid said võimaluse osa võtta koolitustest ja töötubadest, mille käigus said nad oma äriga alustada.

Konkursi võitjat premeeris linn rahalise auhinnaga. Auhind anti võitjale juhul, kui ta realiseeris äriplaani Pärnumaal ühe aasta jooksul pärast konkursi lõppu.

Sellises formaadis toimus „Ettevõtliku pärnaka“ konkurss kaheksa hooaega. Üheksandal ehk 2019-2020. hooajal konkurssi ei toimunud.

Vaata ka: Facebook

Veebilehel kasutatakse küpsiseid