2020

Põhjamaade turismimess Matka Helsingis
16.-19. jaanuarini 2020 Helsingi messikeskuses toimunud messil jagas Pärnu ekspositsioonipinda turismiasjalistega Haapsalust, Saaremaalt ja Hiiumaalt. Nelja maakonna ühine väljapanek võimaldas reklaamida Lääne-Eesti piirkonda tervikuna, samas sai ka iga maakond oma eripärasid ja tegemisi eraldi tutvustada. Loe lähemalt...
» Pressiteade 13.01.2020 Pärnakad osalevad Põhjamaade suurimal turismimessil

Baltikumi turismimess Tourest Tallinnas
7.-9. veebruarini 2020 toimuval Touresti messil on Pärnu ekspositsioonipinnal esindatud Wasa Resort, Pärnu Muuseum, Pernova Loodusmaja ja Mamm&Frukt veinimaja. Kolme päeva jooksul tutvustatakse messikülastajatele ja koostööpartneritele 2020. aasta tegemisi Pärnus.
» Pressiteade 03.02. 2020 Suvepealinlased tutvustavad Tourestil Pärnu võimalusi

2019

Baltikumi turismimess Tourest Tallinnas
Pärnu linnavalitsus, turismiettevõtjad ja SA Pärnumaa Arenduskeskus olid ühise väljapanekuga esindatud 8.-10. veebruaril Tallinnas toimunud Baltikumi suurimal turismimessil Tourest. Messil tutvustati 2019. aasta Pärnumaa uudiseid ja sündmusi. Erilist tähelepanu pöörati Pärnu muulide 150. juubeliaastale. 
» Pressiteade 07.02.2019 Pärnakad osalevad Tourestil

Põhjamaade turismimess Matka Helsingis
Pärnu linnavalitsuse esindajad osalesid koos Pärnu turismiettevõtjate ja SA Pärnumaa Arenduskeskusega 17.-20. jaanuaril 2019 Helsingis toimunud Põhjamaade suurimal turismimessil Matka. Pärnumaa väljapanek kandis nime „Moodne kuurort“ ning selle fookuses oli spaa- ja konverentsiturism, mida täiendasid pakkumised aktiivseks puhkuse- või ärireisiks. 
» Pressiteade 16.01.2019 Pärnu tutvustab end Helsingi turismimessil

Turismimess Balttour Riias 
Pärnu linnavalitsuse esindajad olid koos Pärnu turismiettevõtjate ja SA Pärnumaa Arenduskeskusega väljas 1.-3. veebruarini 2019 Riias toimunud turismimessil Balttour. Pärnumaa messiboks kandis nime „Moodne kuurort“ ning selle fookuses oli spaa- ja pereturism, mida täiendasid erinevad puhkuse- ja külastuspakkumised. Lisaks tutvustati messikülalistele Pärnumaa uudiseid ja sündmusi.
» Pressiteade 31.01.2019 Pärnu osaleb Riias toimuval turismimessil Balttour 2019

Sisustus- ja disainimess Habitare Helsingis 
Pärnu väikedisainerid olid oma toodanguga väljas 11.- 15. septembrini Helsingis toimunud sisustus- ja disainimessil Habitare. Oma tooteid tutvustasid messil Pesuliisu, Pehmö by Mairi Laide, Jalg, Vaas&Vaas ja Neele. Kohalike ettevõtjate messile minekut toetas Pärnu linnavalitsus.
» Pressiteade 12.09.2018 Pärnu linn on esindatud Soome suurimal sisustus- ja disainimessil Habitare

 

2020

Koolivaheaja kampaania kutsus Pärnusse puhkama
Pärnu linnavalitsus korraldas 5.-18. oktoobrini siseturule suunatud digiturunduskampaania, mille eesmärgiks oli kutsuda Eesti pered sügisesel koolivaheajal (19.-25.oktoobrini) Pärnusse puhkama ja ööbima.
Kampaania sihtrühmaks olid Eestis elavad lastega pered, kes armastavad koolivaheaegadel koos terve perega puhata, kuid COVID-19 leviku tõttu ei saa seda sel aastal välismaal teha.
Kampaania sõnumiks oli „Veeda koolivaheaeg Pärnus!“. Kampaania käigus jagati Eesti peredele soovitusi, mida koolivaheajal koos lastega Pärnus teha saab ning kutsuti inimesi üles soovitama sotsiaalmeedias erinevaid Pärnu peresõbralikke spaasid, toitlustuskohti, vaba aja tegevusi jne.
» Loe lisaks uudiskirjast

Turunduskampaania Riias 
Pärnu linnavalitsus korraldas koos Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskusega Riias turunduskampaania. 15. juulist 15. augustini toimunud kampaaniaga kutsuti lõunanaabreid Pärnusse puhkama, kinkides Pärnusse saabuvatele Läti turistidele kahe öö broneerimisel kolmanda lisaks.
Riialastele mõeldud Visit Pärnu reklaamid ilmusid erinevates digi- ja sotsiaalmeediakanalites. Need hakkasid hästi silma ja kõnetasid sihtrühma ning motiveerisid tegutsema.

Reklaamid kogusid enam kui 29,2 miljonit näitamist ja tõid kampaanialehele 87 917 klikki. Kampaanialehele tehti kokku 54 795 sessiooni, millest enim külastusi ehk 29 335 sessiooni tõid reklaamid Facebooki reklaamivõrgustikus. Päris uusi kasutajaid oli kampaanialehe külastajate hulgas kokku 45 076.
» Loe lisaks uudiskirjast

Puhka jälle päriselt! Pärnus 
22. maist 12. juunini vältav siseturukampaania on suunatud 25-55aastasetele Eesti elanikele, kes armastavad puhata koos pere või sõpradega, broneerivad oma puhkuse ise, kasutavad isiklikku transpordivahendit, hindavad heal tasemel teenindust ja teenuseid ning jagavad oma reisikogemusi sotsiaalmeedias. Humoorika pildikeele, animatsioonide ja tekstidega reklaamkampaania bännerid ilmuvad Facebookis, Instagramis ja YouTube’s. Kampaaniasõnumid jõuavad ka erinevatesse digi- ja raadiokanalitesse ning mobiilirakendusse Waze.
» Pressiteade 22.05.2020 Suvepealinna turismikampaania kutsub Eesti inimesi Pärnusse puhkama

2019

Pärnu reklaamidega trammid Helsingis 
2.-15. septembrini sõitis Helsingis ringi tosin Pärnu reklaamidega trammi. Lisaks olid Pärnu teemalised reklaamid üleval ka Helsingi kesklinna trammipeatustes. Pärnut kui reisisihtkohta reklaamivad trammid ja välireklaamid olid osa Pärnu linnavalitsuse korraldatud turunduskampaaniast, mille eesmärk oli meelitada soomlasi sügistalvisel ajal Eesti suvepealinna puhkama.
» Pressiteade 03.09. 2019 Helsingis sõidavad Pärnu reklaamidega trammid

Turunduskampaania Riias 
Pärnu linnavalitsus, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ning Pärnu spaad ja hotellid käivitasid oktoobris Riias turunduskampaania, mille eesmärk oli tutvustada lätlastele Pärnut kui sobiva kauguse ja paljude heal tasemel puhkamisvõimalustega sihtkohta. Oktoobri algusest novembri lõpuni kestva kampaania siht oli kasvatada sügis- ja talvekuudel Pärnus peatuvate lätlaste osakaalu.
» Pressiteade 24.09.2019 Pärnu alustab Riias aktiivset turunduskampaaniat

Pärnu-teemalise sõnumiga kiigud Riias 
Augustis riputati Riias asuvasse Kronvalda parki 12 Pärnu-teemalise sõnumiga kiike. Kiiged olid osa Läti turule suunatud turunduskampaaniast, mille eesmärk oli meelitada lätlasi madalhooajal Pärnusse puhkama tulema. Riialastele suunatud kampaaniat korraldas Pärnu linnavalitsus koostöös Pärnu spaade ja hotellide ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega.
» Pressiteade 29. 08. 2019 Riia kesklinnas rippuvad kiiged kutsuvad lätlasi Pärnusse puhkama


Arenguteenistus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid

Ettevõtluse peaspetsialist
Argo Mättas
Suur-Sepa 16, kab 414
444 8360
argo.mattas[at]parnu.ee

Ettevõtluse spetsialist
Toomas Toodu
Suur-Sepa 16, kab 414
444 8363
toomas.toodu[at]parnu.ee

visitparnu

Turismiarenduse peaspetsialist
Orvika Reilend 
Suur-Sepa 16, kab 415
444 8359
orvika.reilend[at]parnu.ee

Turismiarenduse spetsialist
Ave Lääne 
Suur-Sepa 16, kab 415
444 8364
ave.laane[at]parnu.ee

Veebilehel kasutatakse küpsiseid