blue flag rgb1Sinilipu liikumine sai alguse 1987. aastal Prantsusmaal. Baltimaade esimesed sinilipud heisati 1994. aastal Pärnu Jahtklubis ja Tallinna Pirita sadamas.

Sinilipp näitab, et rand või sadam on keskkonnasõbralik. Kui rannale on antud sinilipp, siis on rannas kvaliteetne vesi, rand on puhas ja koristatud, seal on turvaline ning võimalik on kasutada puhast joogivett. Kui neid nõudeid ei täideta, siis on võimalik lipu kasutamise õigus ära võtta. 

Kui oled ranna või sadama külastaja, saad end ümbritseva looduse hoidmisele kaasa aidata sellega, et sorteerid prügi õigesse konteinerisse, kasutad ametlikke tualette ning pesemisvõimalusi ning säästad puhast vett.

Sinilipp antakse üheks hooajaks ja heisatakse üle Euroopa 5. juunil, maailma keskkonnakaitse päeval. Hooaeg kestab 1. juunist 31. augustini. 
Pärnu supelrannas lehvis lipp kogu 2019 aasta suve.

Sinilippu annab välja Foundation for Environmental Education (FEE)  (+45 7022 2427), Eesti koordinaator on Eesti Looduskaitse Selts (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 6458 2754)

Vaata lisaks: Blue Flag

Veebilehel kasutatakse küpsiseid