Pärna allee 14, 88301 Audru alevik, Pärnu linn
Muuseum asub endises Audru mõisa valitsejamajas
5300 2172
muuseum[at]audru.ee

Avatud: T 14.00-18.00, N 14.00 -18.00
Kokkuleppel saab muuseumi külastada ka teistel aegadel

Varahoidjad: Tiiu Jalakas, Helgi Roots, Aivar Tamm

Audru Muuseum kuulub Audru Kultuuri- ja Spordikeskuse koosseisu
» Audru Kultuuri- ja Spordikeskus
» Audru Kultuuri- ja Spordikeskuse põhimäärus 

Muuseum on asutatud 1996. aastal. Muuseum asub kahes hoones. Majamuuseumis, endises Audru suvemõisa hoones, asub püsiekspositsioon, mis tutvustab Audru rahva elu-olu läbi sajandite siin eksponeeritud esemete, kirjutiste, mälestiste, jne. kaudu.

Ekspositsiooni aitab teha huvitavamaks endisel kujul hästirestaureeritud mõisahoone. Eriti huvipakkuvad on ülakorrusel vaadeldavad haruldased pükskorstnad ja rohkearvulised mitmekesised museaalid, näiteks vana-aegsed tikandid, koolitarbed, puust ja kasetohust tarberiistad ning palju muud. Hetkel küündib museaalide arv pea 4000-ni.

Museaalid on saadud annetusena Audru elanikelt. Muuseumi kaminasaalis korraldatakse pidevalt näitusi, vestlusi, luuleõhtuid, kohtumisi huvitavate inimestega, jne.

Õuemuuseum on sisustatud endisaegsesse Audru mõisa viinakeldrisse. Nimetatud hoone lugu on huvipakkuv. Esimene otstarve hoonel oli olla piiritustoodete ladu, kuna tollane viinaköök asus keskusest kaugel - Saulepas. Hiljem leidis hoone kasutust juurviljalaona, sõiduhobuste tallina, jahuveskina ja alates 2001. aastast - muuseumina.

Et ruum on avar, on siia paigutatud suured esemed. Esindatud on kõikvõimalikud endisaegsed põllutööriistad ja sõiduvahendid. Siin saab näha isegi rehepeksumasinat. Muuseumi külastab üle 1000 inimese aastas. Muuseumipere võib suhelda eesti, inglise, soome ja vene keeles. Lisaks korraldab muuseum matku ja ekskursioone, pakkudes matkajuhi teenust nii Audrus kui üle kogu Eesti.

Ekspositsioonide korraldaja on Tiiu Jalakas. Muuseumi peavarahoidja on Helgi Roots.
Muuseumi töö on leidnud korduvalt tunnustust. Viimasena olgu nimetatud "Aasta kultuuritegija laureaat" aastast 2006.


Audrurmk

Veebilehel kasutatakse küpsiseid