Pärnu kergliiklusteed ja terviserajad


Pärnu on roheline linn: kogu linnast on tervelt viiendik kaetud parkide, haljasalade, puiesteede ja teiste rohealadega. Siinset kaunist loodust ja mereäärset looduskaitseala tasub vahetult kogeda ja nautida. Parkige auto ära ja avastage kuurordi võlusid jalgsi, rattal või läbi linna rulluisutades.

Pärnu on kondimootori abil liikumiseks ideaalne - siin on jalgratta- ja rulluisusõiduks suurepärased võimalused. Linnas on praeguseks kokku 65 kilomeetri jagu kergliiklusteid, mis ootavad jalutajaid ja tervisesportlasi, nii lihtsalt kõndima kui sõitma.

Kuna rattaga on suvepealinnas mugav liigelda, armastavad rattasõitu nii kohalikud kui turistid - omal käel liikudes näeb ja kuuleb ju palju rohkem kui autoakna tagant. Kevadest sügiseni tegutseb linnas arvukalt erinevaid rattalaenutusi, kust saab jalgratta rentida mõneks tunniks, päevaks või ka pikemaks perioodiks. Soojal ajal on ühest kohast teise jõudmiseks lihtne kasutada renditõukerattaid. 

Rattaga või jalgsi liikumise plussiks on hea juurdepääs paikadele, kuhu autoga nii hästi ligi ei saa. Rattaga võib sõita läbi Pärnu rannapromenaadi, tuhiseda mööda Mai kergliiklusteed Papiniidu linnuvaatlustorni juurde ja sealt edasi juba läbi Raeküla Lottemaa suunas.

Või siis minna hoopis teisele poole ja võtta promenaadilt suuna läbi Rannapargi kulgevat terviserada idapoolse muulini viivale puidust kergliiklusteele, seejärel minna mööda tuldud teed tagasi Tervise spaahotelli juurde, liikuda läbi jahtklubi hoovi ja üle kesklinna silla ning siis juba valida, kas võtta ette teekond mööda Tallinna või Haapsalu maantee kergliiklusteed või siis pedaalida läbi 10 kilomeetri pikkune Jaansoni rada kahel pool Pärnu jõge.

Kui linnasüdames asuvad terviserajad on läbi proovitud, siis tasub minna avastama linnalähistel asuvaid kauneid terviseradu. 

Vaata lisaks: 
» Eesti terviserajad
» Jalgratturi meelespea 
» Jalgratturina liikluses
» Elektritõukerattaga liiklemise hea tava


2017.-2018. aastal ehitatud kergliiklusteed
1)      Liivi teed ja Paide mnt ühendav kergliiklustee 
2)      Haapsalu mnt kergliiklustee  
3)      Tallinna mnt kergliiklustee
4)      Kergliiklustee Pärnu kesklinna ja Lottemaa ühendamiseks (Pärnu linna läbiv osa) 
5)      Jüri Jaansoni raja rekonstrueerimine ja pikendus Pärnu jõe paremkaldal 


kergliiklusteed planeeritavad

Kergliiklejate loendur
kergliiklejate loendur


Eesti terviserajad
terviserajad logo2


Lääne-Eesti jalgrattamarsruudid
Picture


Liikumisaasta 2014 Pärnu erileht
Picture

 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid