Kaasava eelarve projekti raames oli linnaelanike otsustada 80 000 euro investeerimine.

Selleks, et kasutada 80 000 eurot linnaeelarves nii, et see vastaks kõige enam pärnakate soovidele, ootasime ideid, mille elluviimine rikastab meie linnakeskkonda ja/või parandab linlaste tervise- või puhkekäitumise võimalusi. 

Ideid sai esitada 17. novembrini 2019. Kokku laekus 26 ideed. Esitatud ideed vaatas üle linnavalitsuse komisjon ning tegi ettepanekutest eelvaliku 
Väljavalitud 11 ideed suunati linnaelanike vahel hääletusele. Igal pärnakal oli võimalik anda kaks häält.

Pärnu kaasava eelarve hääletuse võitis Raeküla spordi- ja mänguväljak, mille poolt hääletas 448 pärnakat.

Teiseks jäi avaliku liikumis- ja õppelinnaku rajamine Mai kooli õuealale, mida eelistas 360 hääletamisest osavõtnut. Kolmandaks tuli discgolfipargi rajamine Loode-Pärnusse 274 häälega. Lemmikloomaparki soovis 105 pärnakat, ülejäänud ettepanekud kogusid vähem kui sada häält.

Ettepaneku tegijad soovivad Hirve ja Merimetsa tänava nurgale nn „Sepa platsile“ rajada multifunktsionaalse kaasaegse sportimisvõimaluse tänavakorvpalli ja rannavolle harrastajatele, “street workout” välijõusaali jõutreeningute huvilistele ja mänguväljak väikelastele, et kogu pere spordi ja mängulisest tegevusest kujuneks ühine aktiivne ajaveetmine värskes õhus. Kaasavas eelarves on neile selleks kuni 80 000 eurot.

Rahvahääletus kestis 15. detsembrist 2016 kuni 15. detsembrini 2019. Kokku osales  1461 pärnakat. 
Ideid võisid esitada kõik, ka mittepärnakad, aga hääletamise ja lõppotsuse langetamise õigus oli vaid Pärnu linna elanikel alates 16. eluaastast.

Vaata lisaks: Esitatud ja hääletusele suunatud ettepanekud

Veebilehel kasutatakse küpsiseid