Jäta menüü vahele

09.09.2016

Pärnu linna rannaniitude taastamise ja tutvustamise projekt „LIFE+ URBANCOWS ehk LINNALEHMAD“ on kestnud pea viis aastat ja lõpeb käesoleva aasta lõpus. Linnalehmade projekti peamised eesmärgid olid taastada pillirooga kinni kasvanud Pärnu linna südames paiknevad looduskaitsealused niidud, taasalustada ala karjatamine veistega, rajada külastustaristu ja tutvustada kaitseala linna elanikele ja külalistele.

Et saadud kogemusi ka teiste kohalike omavalitsustega jagada, kus Pärnule analoogselt paiknevad taastamist ja hooldamist vajavad kaitsealad inimasustuse vahetus naabruses, korraldab Pärnu Linnavalitsus esmaspäeval, 12. septembril Strand Spa ja Konverentsihotellis teabepäeva.

Projekti lõpuseminar toimub 13. ja 14. septembril samuti hotellis Strand, kus keskendutakse projekti raames ellu viidud tegevuste tulemustele, nende mõju keskkonnale ja karjatamise vajalikkusele rannaniitude avatuna hoidmisel.
Ürituse eesmärk on Pärnu linna rannaniitude näitel innustada ka teisi kohalikke omavalistusi seni kasutuna seisvaid niidualasid uuesti majandama hakkama ja näidata, et ka tihedalt asustatud alal on karjatamine teostatav ning jätkusuutlik. Seminari raames toimuvad nii loengud kui ka väljasõit taastatud Pärnu rannaniitudele. Seminar on inglise keelne.

Projekti partnerid on Keskkonnaamet, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž ja Pärnu Linnavalitsus.

Lisainformatsioon:
Bert Holm
projekti koordinaator
5301-0834
bert.holm[at]keskkonnaamet.ee

Anneli Lepp
arenguteenistuse juhataja
444-8361
anneli.lepp[at]lv.parnu.ee


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid