PÄRNU LINN PAIKUSE OSAVALD

Paikuse osavald kuulub Pärnu linna koosseisu. Haldusreformi käigus ühinesid 1. novembril 2017 Audru, Paikuse ja Tõstamaa vald ning Pärnu linn ja moodustus uus omavalitsusüksus Pärnu linn. 

Käesolevalt osavalla veebilehelt saab kohalikku infot, kogu omavalitsust puudutav on kättesaadav pealehel www.parnu.ee.

Osavald
» Pindala: 175,2 km²
» Rahvaarv 02.01.2019 seisuga: 3 955 (sh Paikuse alevis 1491)
» Osavalla territooriumi moodustavad Paikuse alev ning Silla, Seljametsa, Põlendmaa, Tammuru ja Vaskrääma külad

» Osavalla tegevust korraldab ning avalikke teenuseid osutab ja haldab osavallakeskus
» Osavalla elanike esinduskoguks on Paikuse osavallakogu

» Paikuse osavalla põhimäärus 
» Paikuse osavallakeskuse põhimäärus
» Ühinemine


13.06.2019
Lääne prefektuur


Head inimesed!

Mitme nädala vältel on tulnud nii politseile kui Paikuse osavalda murelikke telefonikõnesid ja kirju kiiruse ületamise kohta Paikusel Käärasoo teel ja selle ümbruses. Kuna Jõekalda teel toimub ehitus, siis paljud sealse piirkonna elanikud kasutavad Jõekalda tee asemel liiklemiseks Käärasoo teed. Kodanike mure on põhjendatud, kuna tegu on elamurajooniga, kus puuduvad kergliiklusteed ning seetõttu kasutavad sõiduteed liiklemiseks nii jalakäijad kui ka jalgratturid, sealhulgas lapsed.


Peame mõistma, et lapsed alles õpivad aru saama ohust ning neil ei ole veel välja arenenud liikuva objekti kiiruse ja kauguse tajumise võime. Võrreldes täiskasvanuga on lapsed liikluses vähekogenud ja võivad sattuda segadusse liikluskeskkonna ootamatust muutusest.

Märkimisväärne on see, et antud piirkonnas on tegu kolmekümne sõidukiiruse alaga. Lisaks tänava otstesse paigaldatud alamärkidele on Käärasoo teel dubleeritult kolmekümne ala märk antud ala sõidukiiruse meeldetuletuseks.

Probleemi parendamiseks on politsei suunanud liikluse rahustamiseks Käärasoo teele suuremat tähelepanu ja teeb seda ka edaspidi. Kahjuks peame tõdema, et enamik kiiruseületajaid on sealse piirkonna elanikud. Kurb on lugeda Facebooki postitusi, mis hoiatavad inimesi politsei eest, mitte ei manitse neid seaduskuulekalt ja ohutult käituma.

Paikuse piirkonnapolitseinikuna panen kõigile südamele, et enda kodukohas saate just teie ise palju ära teha, et liikluskeskkond oleks turvalisem. Loodan, et kiirusepiirangu vajalikkuse mõistmiseks ei ole vaja õnnetusjuhtumit. Varuge hommikul kodust minnes ja õhtul tulles aega, et liigse kiirustamise tõttu ei juhtuks kellegagi õnnetust. Turvalist liiklemist!

Lugupidamisega

Kristi Vahi
piirkonnapolitseinik


TEATED


Õppesõiduväljakul ei kihutata

08.10.2019
Kuno Erkmann
Paikuse osavallakeskuse juhataja

Soovitan kõigil, kes tunnevad huvi sisekaitseakadeemia Paikuse õppekeskuse alarmsõiduraja laiendamise vastu, käia esmalt tulevase raja asukohta vaatamas. Lagunenud aiamajad, võssa kasvanud põllulapid, puude alt leiab taarat ja süstlaid. Sisekaitseakadeemia tahab selle asemele rajada õppesõiduväljaku, mis sarnaneb rohkem Aide Autokooli harjutusväljakule kui Audru ringrajale.

Loe edasi...

 

Eterniidi, vanad kodumasinad ja ohtlikud jäätmed saab tasuta ära anda

Oktoobris ja novembris toimuvad Pärnu keskuslinnas ja neljas osavallas eterniidi ning ohtlike jäätmete ja vanade kodumasinate kogumisringid.

» 9. novembril saavad Paikuse osavalla elanikud tasuta ära anda eterniidijäätmeid. Vajalik on eelregistreerimine hiljemalt 20. oktoobril telefonil 444 8307 või e-postil marve.virunurm[at]parnu.ee.
» 30. novembril toimub ohtlike jäätmete kogumisring. Eelregistreerima ei pea, tuleb lihtsalt tulla õigel ajal oma ohtlike- või elektroonika jäätmetega kogumispunkti ja need siis vedajale üle anda. 

NB! Nii eterniiti kui ka kodumasinaid ja ohtlikke jäätmeid võetakse vastu üksnes eraisikutelt.
Vaata lähemalt...

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E-N 8.00-17.00, R 8.00-16.00

Veebilehel kasutatakse küpsiseid