Jäta menüü vahele

tarktee logo

Muudatused liikluskorraldusesLIIKLUSKORRALDUSE TEATED

 Jälgige liikluskorraldusvahendeid!

02.06.2020

Pärnu linnavalitsus tuletab meelde, et parkimiseks tuleks leida autole koht oma kinnistul, tänavatel parkimise võimalused võivad aja jooksul muutuda.

Liikluse reguleerimisel lähtub linnavalitsus ohutusest. Kui päästeautod ei mahu kitsal tänaval liikuma, autojuhtide vaateväli on piiratud või jalakäijatel muutub kõndimine ohtlikuks, võidakse parkimine keelata.

Kohtumisel linnavalitsuse liikmetega rääkisid Raeküla elanikud, et mere poolt Merimetsa tänavale välja sõites varjavad tee ääres seisvad autod nähtavust. Elanike soov oli, et Merimetsa tänava ääres parkimist piirataks, sest autod parkisid pooleldi kõnniteel ja lapsevankriga oli sealt raske mööduda.

Pärast peatumise keelumärkide paigaldamist teatas osa elanikke, et neil pole võimalik autot hoovis hoida. Andmaks inimestele aega parkimiskoht oma kinnistul välja ehitada otsustas linnavalitsus keelumärgid eemaldada ja asendada need ristmike lähedal parkimist keelava pideva kollase joonega.

„Otsustasime anda inimestele aega. Järgmisel aastal hakkab maanteeamet Riia maanteed laiendama ja tõenäoliselt tuleb siis Merimetsa tänava ääres parkimine vähemalt ühel pool teed juba tunduvalt pikemal lõigul keelata. Liiklus sellel tänaval suureneb, nii Riia maantee laiendamise ajal kui pärast seda,“ rääkis linnavalitsuse liiklusspetsialist Toomas Tammela.

Pärast Riia maantee laiendamist 2+2 sõidurajaga maanteeks Paide maantee ristmikust kuni Uulu ristmikuni saab autoga Riia maanteelt Raekülla pöörata Vambola tänava ristmikult ja Rannametsa teelt. Peale- ja mahasõidud Tarva, Hirve, Hiie ja Laane tänavalt suletakse, Hirve tänava pikendusele ehitatakse jalakäijate tunnel.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Veebilehel kasutatakse küpsiseid