Jäta menüü vahele

tarktee logo

Muudatused liikluskorraldusesLIIKLUSKORRALDUSE TEATED

 Jälgige liikluskorraldusvahendeid!

17.06.2020


Pärnu kesklinnast randa viiv Supeluse tänav muutub 21. juunist 9. augustini autovabaks, et jalakäijatel ja jalgratturitel oleks seal suvel rohkem ruumi.

Tänavale pannakse mootorsõidukite liikumist keelavad märgid ja füüsilised tõkked, mis ei lase sõidukitel Supeluse tänaval alates tänava algusest kuni Tammsaare puiesteeni liikuda. Karusselli tänava ja mõnelt teiselt ristmikult tohib autoga üle sõita.

Kuna selles piirkonnas kehtib endiselt parema käe reegel, peavad mööda Supeluse tänavat sõitvad jalgratturid arvestama, et neil pole alati eesõigus ja paremalt poolt tulev auto on vaja läbi lasta. Supeluse tänaval võivad endiselt sõita prügiveo- ja kaubaautod, samuti saavad kohalikud elanikud autoga kodu juurde. Linnavalitsus palub olla tähelepanelik ning teiste liiklejate ja kohalike elanikega arvestada.

Abilinnapea Rainer Aaviku sõnul on Supeluse tänava autovabaks muutmist plaanitud aastaid, kohtutud elanike ja ettevõtjatega. „Sel aastal saab suvepealinn 25 aastaseks. Supeluse tänaval on suvel palju rahvast, leidsime, et neil peab olema liikumiseks rohkem ruumi,“ rääkis Aavik.

Tulevikus on kavas ehitada Supeluse tänava Esplanaadi tänava ja Tammsaare puiestee vahele jääval lõigul üks autode sõidurada jalgrattateeks. Pärast seda muutub tänavalõik ühesuunaliseks ja autoga on võimalik sõita üksnes kesklinnast ranna poole.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee

Liiklusskeem
Supeluse autovabaks


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Veebilehel kasutatakse küpsiseid