Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

24.05.2019

Täna, 24.mail algab Pärnus kahepäevane Eesti ja Soome sõprusomavalitsuste kokkutulek. Kokkutulekust võtab osa 16 Soome ja 23 Eesti omavalitsuse esindajat.

24.-25. maini Pärnus toimuvatel Eesti – Soome sõpruslinnade ja -valdade kokkutulekul pööratakse üheskoos tähelepanu seni tehtule, jagades omavahel sõpruskoostöö parimaid praktikaid ning arutletakse koostöövõimaluste üle tulevikus.

Töötubades arutletakse kahe riigi ja nende omavalitsuste koostöövõimaluste tulevikuväljavaadete üle, tutvustatakse nutikaid lahendusi kohalikes omavalitsustes ning jagatakse parimaid praktikaid eurorahade toel atraktiivse elu- ja ettevõtluskeskkonna arendamiseks, kohaliku kultuuripärandi säilitamiseks ning turismi edendamiseks.

„Eesti ja Soome omavalitsustel on taasiseseisvumise algusaastatesse ulatuv ühiste kokkutulekute traditsioon, mida soovime kindlasti veel pikalt jätkata,“ ütles Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimees Tiit Terik. „Kahtlemata on need kaks päeva täis sisutihedaid arutelusid ning uute kontaktide loomist. Lisaks ametlikele kohtumistele on oluline, et omavalitsusjuhtidel oleksid head suhted ka isiklikul pinnal. On selge, et kui riigijuhtidel või linnapeadel on teise riigi kolleegid ka sõprade nimekirjas, annab see koostööle palju juurde“.

Üritusel sõlmitakse Soome Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Liidu ja Eesti Linnade ja Valdade Liidu koostööleping aastateks 2019–2022. Eesti Linnade ja Valdade Liidu poolt allkirjastab koostöölepingu asedirektor Jan Trei ja Soome Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Liidu poolt asedirektor Timo Reina.

„Soome omavalitsused ja nende liit hindavad väga lähedast sõprust ja koostööd Eesti kolleegidega. Mõlema riigi omavalitsused saavad üksteiselt väga palju õppida. Koostööprotokolli allkirjastamine sümboliseerib meie tihedaid sidemeid,“ sõnas Soome Kohalike ja Piirkondlike Omavalitsuste liidu asedirektor Timo Reina.

„Soome ja Eesti üleriigiliste omavalitsusliitude koostöö eesmärk on info- ja kogemuste vahetus omavalitsuste jaoks aktuaalsetes küsimustes. Koostöövormideks on muuhulgas asjatundjate kohtumised ning sõpruslinnade ja -valdade tegevus. Koostööpõhimõtte kohaselt katab kumbki lepingupool ise enda kulud,“ märkis Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei.

Eesti-Soome sõpruslinnade ja -valdade kokkutuleku korraldas Eesti Linnade ja Valdade Liit koostöös Pärnu Linnavalitsuse ja Soome Kuntaliitoga. Sõpruskohtumise eesmärk on kohalike omavalitsuste rahvusvaheliste koostöö edendamine ja ühistegevuse korraldamine. Tänavu toimuv kokktulek on järjekorras seitsmes. Esimene Eesti-Soome sõprusomavalitsuste kokkutulek toimus aastal 1996 samuti Pärnus.

Gerli Kõiv
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069 
gerli.koiv[at]parnu.ee


 

Linnavalitsus ja linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid, vastuvõtud
Broneeri aeg
• Anna teada

Nädala eelinfo
Linnavalitsuse istungid
Linnavolikogu istungid
Valimiskomisjon

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid