Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

30.05.2019

Teisipäeval, 4. juunil kell 12 kuulutatakse Pärnu raekojas (Nikolai 3) välja Pärnu kunstihoone ja selle lähiümbruse arhitektuurivõistluse tulemused.

Pärnu linnavalitsus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga korraldas Pärnu kunstihoone ja selle lähiümbruse arhitektuurivõistluse, mille eesmärgiks oli parima arhitektuurse ja kasutusfunktsioonile sobivaima lahenduse leidmine Pärnu kunstihoonele ja sellega piirnevale väliruumile. Multifunktsionaalne kunstihoone, mis koosneb galeriidest ja saalidest, Pärnu kunstikooli ruumidest ja loomemajanduse rendipindadest, on kavandatud Pärnu kesklinna, bussijaama vastas asuvale Pikk tn 14 kinnistule. Sellega piirnevale Ringi tn 2 kinnistule on planeeritud avalik linnaväljak.

Konkursile laekus 11 kavandit, mille seast valis seitsmeliikmeline žürii eesotsas žürii esimehe, Pärnu linnapea Romek Kosenkraniusega välja viis tööd märksõnadega „Puri“, „Pablo & Jackson“, „Art Port“ (samanimelisi töid oli kolm, väljavalitud töö laekus kell 15.12), „Sisse“ ja „Nurgakivi“.

Võistluse preemiafond on kokku 28 000 eurot, millest esimene preemia on 12 000 eurot, teine preemia 8 000 eurot ja kolmas 5 000 eurot. Lisaks antakse välja kaks ergutuspreemiat, kumbki 1 500 eurot.

Žüriisse kuulusid Romek Kosenkranius, Henri Eessalu, Alar Raudoja, Andres Siim, Karin Bachmann, Aet Ader ja Kaur Talpsep.

Palume kavandite autoritel osaleda teisipäeval nimekaartide avamisel ja võitjate väljakuulutamisel.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid