Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

10.09.2019

Pärnusse ehitatav Eesti üks kaasaegsemaid lasteaedu on jõudnud täiskõrguseni, homme kell 15 peetakse seal sarikapidu.

„Täname ehitajaid ja võtame pärja maha. Maja enam kõrgemaks ei ehitata, enne talve tahetakse katusetööd lõpetada ja aknad ette panna. Ehitus on ilusasti graafikus, kuu aja jooksul peaksid linnabussid Raja tänaval taas ümber keerama hakkama,“ rääkis Pärnu linnavalitsuse taristu- ja ehitusteenistuse projektijuht Rauno Lee.

10,6 miljonit eurot maksev ehitis valmib 2020. aasta juunis. 4 039 200 euroga toetab ettevõtmist Euroopa Regionaalarengu Fond, ülejäänu tasuvad Pärnu linn ning Tori ja Häädemeeste vald.

Raja ja Mai tänava nurgale ehitatav kompleks koosneb päikesekujulisest lasteaiast, ujulast, staadionist, välilavast, parklast ja hoovil asuvatest mänguväljakutest. Lasteaiahoone mahutab kaheksa aia- ja kaks sõimerühma koos neid teenindavate ruumidega, ujulas on 25 meetri pikkune põhibassein kaheksa rajaga, 6x16 meetri suurune eelbassein, mullivann ja 3x7 meetri suurune lasteaialaste bassein. Kogu kompleksi ehitusalase pinna suuruseks on 4562 ruutmeetrit.

„Eritellimusega mööbel, liikluslinnak, erinevad mänguväljakud, väikesed ja suured kelgumäed, staadion, basseinid, mullivann, muusika- ja võimlemissaal, galeriid, katusel asetsevad päikesepaneelid ja palju muud põnevat teevad sellest Eesti ühe moodsaima lasteaia,“ ütles Pärnu linnapea Romek Kosenkranius. „ Lasteaiaga ühes kompleksis saab olema kaasaegne ujula, mis hakkab tulevikus asendama amortiseerunud Koidula kooliujulat ning pakkuma koolidele, sportlastele ja ujumishuvilistele paremaid treeninguvõimalusi.“

Lasteaed-ujula arhitektuurse lahenduse tegi KAOS Arhitektid, projekteeris Projekt O2, ehitab OÜ Nordlin Ehitus. „Tellija on ehitajaga rahul. Praegu tundub küll, et kõik on kvaliteetselt tehtud ja suvel saame kauaoodatud lasteaia ja ujula üle rõõmustada,“ sõnas Lee.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


IMG 3695

IMG 3682

IMG 3722


Veebilehel kasutatakse küpsiseid