Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Rukkilill

Reedel, 19. augustil on linnavalitsus ja osavallakeskused avatud 8–15
Laupäeval, 20. augustil taasiseseisvumispäev
Häid pühi!

Pressiteated, uudised

04.12.2019

Täna ja homme külastab Pärnu ettevõtteid majandusarengut edendava projekti „iPlace“ juhtpartner Wessel Badenhorst Iirimaalt.

Projekt „iPlace“ on mõeldud Euroopa Liidu väikelinnadele ehk omavalitsustele, kus on vähem kui 100 000 elanikku. Peale Pärnu osaleb ettevõtmises veel üheksa linna: Portugalist Amarante, Bulgaariast Gabrovo, Lätist Saldus, Sloveeniast Kocevje, Hollandist Heerlen, Soomest Pori, Iirimaalt Balbriggan, Itaaliast Grosseto ja Hispaaniast Medina del Campo.

Projekti üks eesmärke on selgitada välja, millised majandusarengud ja-meetmed konkreetse piirkonna ettevõtlust kõige tõhusamalt toetavad. Selleks toimuvad mitmed kokkusaamised, kus vahetatakse kogemusi ja praktikaid mil moel saaks omavalitsus kohaliku ettevõtluse arengule hoogu anda.

Kuna ettevõtlusmaastik on riikides ja linnades väga erinev, tutvuvad asjaosalised partnerlinnade ettevõtetega. Pärnus külastab Badenhorst järgmisi kohti: Trimtex, Wendre, Vecta Design, Metsä Wood ja Port Artur.
Lisaks toimuvad kohtumised Pärnu linnavalitsuses ja kolledžis.

Koostöötamiskeskuses Forwardspace juhib Badenhorst ajurünnakut, kus löövad kaasa esindajad sellistest Pärnu ettevõtetest nagu spaahotell Hedon, Rannahotell, Wasa Resort spaahotell, TapTapSoft, Vaas&Vaas, Maarja-Magdaleena gild, Proekspert ja WebARX. Mõttetalgutel osalevad ka SA Pärnumaa Arenduskeskuse töötajad.

Pärnakad jagunevad vastavalt oma tegevusvaldkonnale tekstiili-, külalislahkuse- või infotehnoloogialasesse koostöögruppi. Iga rühm pakub välja ideid suvepealinna ettevõtluse arendamiseks.

Pärnu linnavalitsuse arenguteenistusel on edaspidigi plaanis taolisi koostöögruppe kokku kutsuda. Kõik kohalikud ettevõtjad, kes on huvitatud neis osalemisest, võiks võtta ühendust linna ettevõtluse spetsialisti Toomas Tooduga.

Oma osalussoovist ja mõtetest tasub igal juhul märku anda, sest antud projekti lõpptulemusena valmib kümmekond unikaalset ja jätkusuutlikku majandusarengustrateegiat, mis arvestavad piirkondlikke olusid, eripära ja võimalusi.

Projekt „iPlace“ kuulub Euroopa arenguvõrgu URBACT III programmi.Lisainformatsioon:
Toomas Toodu
Pärnu linnavalitsuse ettevõtluse spetsialist
444 8363, 5332 0824
toomas.toodu[at]parnu.ee


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid