Teenistujatega suhtlemine seoses koroonaviiruse levikuga

 Ametiruumidesse sissepääs suletud
Teenistujatega palume suhelda telefoni või kirja teel, võimalusel kasutada elektroonilisi kanaleid
 Kui kohtumine teenistujaga on vältimatu, tuleb vastuvõtt eelnevalt kokku leppida! 
 Detailplaneeringutega saab tutvuda ainult eelneval kokkuleppel. Avalikud arutelud on edasi lükatud - loe lähemalt...
• Seadusest tulenevalt ei ole võimalik abiellumisavaldusi ja abielu lahutamise ning isikukoodide taotlemise avaldusi esitada digitaalselt allkirjastatult e-posti teel. Selleks tuleb broneerida aeg ametniku juures.
 Kohtumisel tuleb kanda maski (maskid saadaval kohapeal)
• Jälgi ka koroonakriisi infolehte kriis.ee

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
30.03.2021


Ajal, mil piirangute tõttu ei siseruumides noorsootööd ei korraldata ning ka õues ei saa toimetada päris nii nagu tavaliselt, jätkavad Pärnu noortekeskused noorsootööd peamiselt virtuaalselt.

Pärnu linnavalitsuse huvihariduse ja noorsootöö peaspetsialisti Annika Viibuse sõnutsi pole ükski seitsmest Pärnu noortekeskusest märtsis kehtima hakanud piirangute ajal oma tegevust katkestanud. „Nagu noorsootöötajad ise ütlevad, õppisid nad eelmise kevade eriolukorra kogemusest palju ning see on aidanud neil tänase olukorraga kiiresti kohaneda ja oma tegevust jätkata,” ütleb Viibus.

Et töö noortega tuleks keeruliste olude tõttu panna ajutiselt pausile, ei ole Viibuse hinnangul mõeldav. „Kaugõppel lapsed ja noored vajavad noorsootöötajate moraalset ja vaimset tuge ning väga sageli ka lihtsalt õpiabi igapäevaste kooliasjadega toimetulekul,“ tõdeb ta.

Vaba aja sisustamiseks korraldavad keskused noortele erinevaid virtuaalseid võistluseid, turniire, mänge ja jutuajamisi. Mõningaid tegevusi tehakse 1+1 reeglit (noorsootöötaja ja noor) järgides vabas õhus ning siin-seal keskustes jätkuvad veebipõhiselt ka huviringid, näiteks kokandusringid.

Sarnaste ettevõtmistega, aga igal pool pisut isemoodi, hoiavad noortega kontakti kõik Pärnu noortekeskused: HUUB, Paikuse avatud noortekeskus, Raeküla Vanakooli keskuse avatud noortekeskus, Raba 5 noortekeskus, Pärnu noorte vabaajakeskus (sh MoNo ehk mobiilsed noorsootöötajad) ning Tõstamaa ja Audru noortekeskused.

Pärnu noorte vabaajakeskuses ja Audru noortekeskuses hõlmab piiranguteaegne noorsootöö ka noorsootöötaja laenutamise võimalust. Noorsootöötaja laenutuskeskus ehk N.O.L.K toimib nõnda: noor paneb kinni panna aja, millal ta kindla noorsootöötajaga vestelda soovib ning pakkuda ise jututeema. Valida saab nii virtuaalse kui silmast silma kohtumise vahel.

Keskuste kogemuse põhjal ei otsita täna tuttava noorsootöötajaga kontakti pelgalt vaba aega sisustamiseks, vaid paljudel juhtudel on suhtlemissoovi taga mõni mure. Praegu on mitmed noorte probleemid, nagu näiteks suhted vanematega ja kodused pinged, võimendunud. Paljud kurdavad, et ei oska kaugõppega toime tulla ning üha raskem on hoida õpimotivatsiooni.

Kodu- ja koolimurede kõrval jagatakse noorsootöötajatega ka koroonaviirusega seotud mõtteid: räägitakse Covid-19 testimisest ja haigeks jäämisest.

Kuigi virtuaalne noorsootöö on piirangute ajal üks väheseid viise hoida noortega ühendust, ei asenda see siiski vahetut suhtlust. „Nii lapsed-noored ise kui ka noorsootöötajad ütlevad, et hommikust õhtuni ekraani taga olemine on kurnav, mistõttu on kõik Pärnu noortekeskused pakkunud välja ka selliseid tegevusi, mis paneksid noori võtma nutipause ja minema õue liikuma,” räägib Viibus.

Noortekeskustele endile on virtuaalne noorsootöö ja suletud uste aeg andnud võimaluse võtta ette need tööd ja tegemised, milleks muul ajal pole mahti. Näiteks Tõstamaa noortekeskus kasutas kinnioleku aja ära köögi remondiks. Värske sisustuse saanud kööki mahub nüüd toimetama rohkem kokandushuvilisi.
Uues köögis saavad kokandusringi noored hakata süüa valmistama siis, kui piirangud on läbi.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid