Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

05.06.2020

Pärnu kesklinnas Akadeemia 5 majas teeb sel suvel uksed lahti uus ja innovaatiline noortekeskus HUUB.

Mittetulundusühingu HUUB eestvedamisel avatav noortekeskus erineb teistest Pärnu noortekeskustest nii oma sisult kui sihtgrupilt. „Kui meie seniste noortekeskuste sihtgrupp on eelkõige põhikoolinoored, siis uue keskuse tuumiku moodustavad 15-26aastased aktiivse eluhoiakuga noore inimesed, kes arenevad kogenud mentorite toel ise ja inspireerivad samas ka oma vähemaktiivseid eakaaslasi,“ sõnab Pärnu linnavalitsuse huvihariduse spetsialist Kadri Rebane.

„HUUB-i eristab teistest sarnastest keskustest ka see, et meie noortekeskuse tegevust veavad noored ise,“ lisab noortekeskuse HUUB noorsootöötaja Eerik Hannus. See tähendab, et noortekeskust HUUB koordineerivad juhataja ja noorsootöötaja, kelle juhendamisel ning koostööpartnerite abiga noored keskuse toimimist korraldavadki.

Prii sissepääsuga noortekeskuses saab õppida ja meelt lahutada kui ka pühendada aega mõnele kitsamale eesmärgile – näiteks muusika loomisele või IT-oskuste arendamisele. Kes soovib proovida kätt ettevõtjana, saab noortekeskuses kogenud mentoritelt tasuta ettevõtlusalast nõu ja tuge.

Noortekeskusesse tulijate päralt on muusikaproduktsiooni programmid, Hackerspace´i IT-programmid ühes 3D-printeriga. Keskuses toimuvad arutelu-, lauamängu- ja filmiõhtud, kontserdid, väitlusring, omaloomingule suunatud tegevused, e-spordivõistlused jpm. „Oleme noortekeskuse tegevused ja ruumid üles ehitanud nii, et meie eakaaslastel oleks väga lihtne keskuses toimuvaga kaasa tulla. Näiteks on meil keskuses üleval ideede kogumise sein, kuhu igaüks saab ise oma ideid esitada, neid jagada ja leida siis huvilised, kellega koos mõtted ellu viia. Tahame korraldada regulaarselt üritusi, mis on suunatud nii seltskondlikule aja veetmisele kui ka uute oskuste omandamisele,“ kirjeldab Hannus.

Vaba aja veetmise tarvis on keskuses on raamatutega varustatud lugemisnurk, kasutajaid ootavad videomängukonsoolid, on ka koosolekuteruum, kus saab segamatult õppida, kirjutada projekte, teha lõputöid või korraldada üritusi. Keskuses asuvas noortekohvikus pakutakse smuutisid, võileibu ja kohvi.

2020. aastal toetab Pärnu linn noortekeskuse loomist ja tegevust 65 000 euroga. 2021. aastaks on linn keskuse tegevuse toetuseks kavandatud samuti 65 000 eurot. Akadeemia 5 ruumid, kus keskus toimetab, annab linn viieks aastaks mittetulundusühingule HUUB tasuta kasutada.

Uude noortekeskusesse on panustanud nii sisuliselt kui rahaliselt ka Eesti Noorsootöö Keskus (alates 01.08.2020 Haridus- ja Noorteamet), kes toetas keskuse loomist innovaatilise noorsootöö mudelina riiklikest ja Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest kokku 60 760 euroga.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid