Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

14.07.2020

Homme kell 14 avatakse Pärnu kesklinnas Akadeemia 5 ruumides noortekeskus HUUB, mis jääb esialgu avatuks kolmapäeviti, neljapäeviti ja reedeti kell 14-20.

Uude noortekeskusesse on oodatud gümnaasiumi-, kolledži- ja ettevõtlikumad põhikooli lõpuklasside õpilased. Keskuse tööd koordineerivad juhataja Eerik Hannus ja noorsootöötaja Johanna Alliksaar, erinevaid tegevusi pakutakse tugivõrgustiku ja noorelt noorele toimuva mentorluse kaudu.

„Meie eesmärgiks on luua Pärnus noorte kogukond, kuhu kuuluvad erinevate oskustega noored ja pakkuda neile keskkonda, kus saab üksteist täiendada ja koos erinevaid asju teha. Noortekeskuse loomisel ja ruumide sisustamisel on olnud kaasatud juba üle saja noore, kes leidsid üksteist tutvuste kaudu või on ise meie poole pöördunud,“ rääkis Hannus.

Keskuses on viis avalikus kasutuses olevat ruumi: kohvik, mängude ruum, helitehnika ja lavaga ürituste ruum, koosolekute ruum ja Hackerspace tuba. Hackerspace alustab tegevust sügisel, ülejäänud ruumidesse oodatakse huvilisi alates homsest.

HUUBi eesmärgiks on arendada noorte koostööoskusi ja ettevõtlikkust. Noortekeskuses saab nii õppida ja meelt lahutada kui pühenduda mõnele kitsamale eesmärgile, näiteks muusika loomisele või IT-oskuste arendamisele. Kes soovib proovida kätt ettevõtjana, saab mentoritelt tasuta ettevõtlusalast nõu ja tuge.

Külastajate käsutuses on näiteks muusikaproduktsiooni programmid ja Hackerspace´i IT-programmid ühes 3D-printeriga. Keskuses toimuvad arutelu-, lauamängu- ja filmiõhtud, kontserdid, väitlusring, omaloomingule suunatud tegevused, e-spordivõistlused jpm.

Vaba aja veetmiseks on raamatutega varustatud lugemisnurk. Kasutajaid ootavad videomängukonsoolid ja koosolekute ruum, kus saab segamatult õppida, kirjutada projekte, teha lõputöid või korraldada üritusi. Samades ruumides asuvas noortekohvikus pakutakse smuutisid, võileibu ja kohvi.

Sügisel avatavat Hackerspace`i veab MTÜ CTF Pärnu. Noortel on võimalik kohtuda IT-ettevõtjatega ja Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õppejõududega.

„Toimuvad erinevad IT-suunalised programmid. Õpetame programmeerimist, küberturvalisust, riistvara. Näiteks valmistame seadme, mis skaneerib wifi võrke ja hindab nende turvalisust. See kõik on tasuta, välja arvatud materjalid, kuid asjad jäävad pärast valmimist neile,“ tutvustas CTF Pärnu üks omanikest Kristjan Leotoots.

Reedel kell 17 alustab tööd muusikaproduktsiooni töötuba, milles osalemiseks on vaja eelnevalt registreerida HUUBi Facebooki kontol asuva lingi kaudu.

Pärnu linnavalitsus on andnud noortekeskuse 267,9 m2 suurused ruumid mittetulundusühingule HUUB tasuta kasutada. Keskuse loomist ja tegevust toetatakse selle aasta linna eelarvest 65 000 euroga. Uude noortekeskusesse on panustanud ka Eesti Noorsootöö Keskus (alates 01.08.2020 Haridus- ja Noorteamet), kes toetas keskuse loomist innovaatilise noorsootöö mudelina riiklikest ja Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest kokku 60 760 euroga.

"Mul on väga hea meel, et Eesti Noorootöö Keskuse ja Pärnu linna pikk koostöö noorte jaoks uute lahenduste leidmisel on jõudnud järjekordselt nähtava tulemuseni. HUUB on innovaatiline lähenemine sellele, kuidas julgustada noori olema ettevõtlikud. Noorte ettevõtlikkuse ja omaalgatuse toetamine on noorsootöö üks tugevusi," kommenteeris keskuse avamist Eesti Noorsootöö Keskuse direktor Edgar Schlümmer, kes lisas, et eriti oluline on noortele mitmekesiseid tegevusi pakkuda ka suvekuudel.Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid