Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

29.07.2020

Pärnu linnavalitsus ootab tänasest 6. septembrini ideid Vaasa pargi, Keskväljaku ja Pika tänava ümberkujundamiseks, mille funktsioon pärast Raba-Lai tänava silla valmimist muutub.

Praegu toimub suur osa kesklinna läbivast liiklusest Kesklinna silla kaudu ja Pikk tänav on oluliseks liikluskoridoriks. Pärast Raba-Lai tänava silla valmimist on autojuhtidel võimalik teisi tänavaid kasutada ning silla juures asuv Vaasa park, teatri ees asuv Keskväljak ja Pikk tänav muutuvad tunduvalt jalakäijasõbralikumaks.

Ideekorje on oluliseks sisendiks keskväljaku ja Pika tänava arenguvisiooni loomisel ja arhitektuurivõistluse ettevalmistamisel. Tänasest 6. septembrini kogub linnavalitsus inimestelt ideid, aasta lõpus on kavas välja kuulutada selle ala arhitektuurivõistlus.

Väiksema liikluskoormusega Pikk tänav võimaldab kesklinna paremini siduda, uus Keskväljak ja Vaasa park loovad teistsuguseid võimalusi kesklinnast jahisadama poole liikumiseks. Ideede esitamisel võiks mõelda, kuhu ja millist avalikku ruumi tuleks luua, et see oleks atraktiivne, lihtsasti juurdepääsetav ja kõigi poolt kasutatav; milliseid teenuseid ja kuhu oleks vaja juurde luua; kuhu ja milliste liikumisteede ja parkimisalade järele oleks vajadus; kus ja kuidas tuleks jalakäijate ja kergliiklejate liikumisturvalisust parandada ning milliste piirkondade haljastust oleks vaja muuta ja kuhu rohelust juurde tuua.

Kõige parem on ideid esitada kaardirakenduse kaudu. Kes seda kasutada ei soovi, võib oma mõtted lihtsalt kirja panna ja saata need Pärnu linnavalitsusele e-posti aadressil linnavalitsus[at]parnu.ee või postiaadressil Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu linn, Pärnu linn.

„Meie jaoks on väga oluline teada saada, et mida rahvas kõige rohkem soovib. Kui samalaadne idee on juba varem kaardile kantud, võib sarnase sisuga ettepaneku veelkord lisada, sest nii saame aru, et tegemist on laiemat avalikkust puudutava teemaga,“ rääkis linnaarhitekt Henri Eessalu.

Vaata lisaks:Ideekorje Pärnu Keskväljaku ja Pika tänava ümberkujundamiseksTeet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid