Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

16.09.2020
Garage48
Pressiteade


Juba üheksandat aastat toimuva “Ettevõtlik Pärnakas” ettevõtluskonkursi ning üle-eestilise Ettevõtlusnädala raames toimub sel aastal Pärnus Garage48 arendusnädalavahetus, mis ootab kõiki Pärnumaal tegutseda soovivaid alustavaid ettevõtjaid oma äritegevuse esimese samme tegema just häkatoni formaadis.

Ettevõtlik Pärnakas HÄKATON toimub Pärnu Linnavalitsuse, Garage48 ning Hedon Hotel & SPA koostöös, Pärnu Ettevõtlusnädala osana 9.-11. oktoobril. Ettevõtlikud inimesed Pärnumaalt ja üle Eesti on oodatud oma äriideid testima ja äritegevusega alustama. “Läbi 10 tegutsemisaasta oleme läbi enam kui 190 organiseeritud häkatoni kogenud, et Garage48 häkaton on tõepoolest suurepärane keskkond, kus vaid 48 tunniga, mentorite toel ja tiimitöö tulemusena, on võimalik oma toote või teenuse uudne idee järgi testida, ehitades valmis selle esmane prototüüp. Meie häkatonidest on alguse saanud palju edukaid ettevõtteid nagu näiteks Timbeter, Vital Fields, Fractory, GoWorkaBit. Seejuures on just Pärnus toimunud arendusnädalavahetused loonud suure osa Garage48 edulugusid ning eelseisva häkatoni eesmärgiks on panna alus järgmistele Pärnumaa edukatele ettevõtetele,” kommenteerib ürituse projektijuht Kadri Kõivik, Garage48-st.

“Ettevõtlik Pärnakas” ettevõtluskonkurss on läbi üheksa aasta toetanud paljusid alustavaid ettevõtjaid Pärnumaal. Pärnu Linnavalitsuse ettevõtluse spetsialisti Toomas Toodu sooviks on, et uudseid äriideid kasvatav konkurss oleks ka ise uuenduslikkuse suunanäitaja. “Ettevõtjate baaskoolitust on juba Pärnumaa Arenduskeskus igal aastal korraldanud ja teinud seda väga professionaalselt. Tänapäevane ärikultuur on muutunud ja oma ideid tuleb kiiresti arendada ja prototüüpida. Samuti on häkatonil osalejal suurepärane võimalus oma võrgustikku suurendada ja töötada edukate mentorite käe all,” selgitab Toodu.

Konkurss jätkab koostööd pikaajalise partneri Swedbankiga, kes paneb võitjale auhinnaks välja 1000€ tootearenduse toetust. Võitja liigub otse Ajujaht TOP 100 hulka ning saab oma äriideega edasi töötada Pärnumaa Inkubaatoris.


Arendusnädalavahetusele on oodatud nii indiviidid kui tiimid, tudengitest ekspertideni, kellel on uudsed äriideed, ning kes soovivad just Pärnumaal ettevõtlusega tegutseda. Häkaton koondab Pärnumaa ettevõtjad, tarkvara- ning tootearenduse spetsialistid mentoritena ning üritust asub juhtima Pärnust pärit Kai Isand, kes on Garage48 pikaajaline mentor ja moderaator, Hack the Crisis ja The Global Hack virtuaalsete arendusnädalavahetuste idee kaasautor ja läbiviija ning eelmisel suvel Pärnus toimunud FutureCo ettevõtlus- ja peakorraldaja.

Osalemine on tasuta ning registreeruda saab nii ideega kui ilma, siin:

Registreerumine
Lisainfo, ajakava, mentorid


Lisaküsimuste korral saab pöörduda: 

Kadri Kõivik
Garage48 Projektijuht
kadri[at]garage48.org
5669 8471


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid