Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

12.10.2020

Pärnu linnavalitsus kutsub kandideerima linna kultuuri aastapreemiatele. Preemiatega tunnustatakse nende Pärnus tegutsevate või Pärnuga seotud loovisikute ja kultuurikorraldajate tööd, kelle looming ja kõrgetasemeline korraldustegevus on käesoleval aastal andnud palju juurde nii Pärnu kui kogu Eesti kultuurielule.

Linn annab välja kaks kultuuri aastapreemiat - loomingu- ja korraldajapreemia. Mõlema preemia rahaliseks väärtuseks on 2000 eurot. Loomingupreemia on mõeldud autorile või interpreedile (või ka kollektiivile), kelle looming on sel aastal oluliselt rikastanud nii Pärnu kui kogu riigi kultuurielu. Korraldajapreemia saab kultuurikorraldaja (isik, kollektiiv, selts või ühendus), kelle korraldatud sündmus on tänavu märkimisväärselt rikastanud Pärnu kultuurikeskkonda ja tõstnud Pärnu mainet kultuurilinnana.

Pärnu abilinnapea Varje Tipp kutsub loomeinimeste panust märkama ja tunnustama. Kultuuritegevus on abilinnapea sõnul alati oluline, kuid sel aastal väärib loomerahva tegevus tänu ja tunnustust veel eriti.

“Kultuuritegijate ja -loojate panust ei ole võimalik mõõta rahas ega panna pingeritta,“ ütleb Tipp. „Me peame kultuuri, olgu siis kujutavat kunsti, kirjasõna, muusikat või näiteks näitekunsti meie kõigi omaks. Aja jooksul muutub see osaks meie identiteediks, meie oma kultuuriks. Seejuures kipub aga ununema, et iga loova tegevuse ja sündmuse taga on inimesed: kultuurikorraldajad, kollektiivid, asutused ja loovisikud. Nende tööd, ideid ja pealehakkamist me tahamegi Pärnu linna kultuuri aastapreemiatega tunnustada ja esile tõsta. Tänavusel erakordsel aastal väärib loomerahvas kindlasti palju tuge ja kiitust.“

Aastapreemiatele võivad kandidaate esitada füüsilised ja juriidilised isikud ning isikute ühendused. Põhjendatud taotlused palume panna teele hiljemalt 10. novembriks.

Kõige mugavam ja kiirem on esitada taotlus veebivormi kaudu, aga taotluse võib ka saata e-posti aadressil linnavalitsus[at]parnu.ee või postiaadressil Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu linn, Pärnu linn.

Kultuuripreemiate saajad valib seitsmeliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad Pärnu linnavalitsuse kultuuri- ja sporditeenistuse juhataja Andrus Haugas, ajalehe Pärnu Postimees kultuuritoimetaja Anu Jürisson, Tartu ülikooli Pärnu kolledži sotsiaaltöö lektor Valter Parve, Pärnu kontserdimaja direktor Marika Pärk, Pärnu Koidula gümnaasiumi õppejuht ja teatrikriitik Ille Rohtlaan ning Pärnu kunstide kooli direktor Kristel Kallau. Komisjoni juhib abilinnapea Varje Tipp.

Mullu pälvis korraldaja preemia mittetulundusühing Öövalgel valgusfestivali „ÖÖvalgel“ korraldamise eest ning loomingupreemia laureaat oli Pärnu Endla teatri näitleja Priit Loog.

Linn annab kultuuri aastapreemiaid välja alates 2014. aastast. Vaata lisaks: Pärnu linna kultuuri aastapreemiadAnu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid