Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
24.11.2020


Sel nädalal osalevad Pärnu linnavalitsuse arenguteenistuse ettevõtluse spetsialistid iPlace projekti häkatonil, kus otsitakse võimalusi ja lahendusi Sloveenia linna Kočevje metsa- ja puidutööstuse toetamiseks.
Euroopa väikelinnade säästvat arengut edendava projekti iPlace partnerlinnade kohtumine toimub virtuaalselt ning seal on lisaks häkatoni ülesande lahendamisele kõneks see, kuidas omavalitsused on koroonaepideemiaga toime tulnud.

Projekt iPlace on mõeldud Euroopa Liidu väikelinnadele ehk omavalitsustele, kus on vähem kui 100 000 elanikku. Peale Pärnu osaleb ettevõtmises veel üheksa linna: Portugalist Amarante, Bulgaariast Gabrovo, Lätist Saldus, Sloveeniast Kočevje, Hollandist Heerlen, Soomest Pori, Iirimaalt Balbriggan, Itaaliast Grosseto ja Hispaaniast Medina del Campo.

Projekti üks eesmärke on selgitada välja, millised linna majandusarengud ja -meetmed konkreetse piirkonna ettevõtlust kõige tõhusamalt toetavad. Selleks toimuvad kokkusaamised, kus vahetatakse kogemusi ja praktikaid, mil moel saaks omavalitsus kohaliku ettevõtluse arengule hoogu anda.

23. ja 24. novembril toimuv veebihäkaton ongi üks sääraseid tegevusi. Kümnest linnast osaleb häkatonil üle 30 esindaja. Häkatoni veab Lõuna-Sloveenias asuv Kočevje linn koos kohaliku ettevõtlusinkubaatoriga.
Pärnu linnavalitsuse ettevõtluse spetsialisti Toomas Toodu ütlust mööda on kahepäevasel arendusmaratonil mitu eesmärki. Üldisemaks eesmärgiks on vahetada kümne projektis osaleva linna esindajate vahel kogemusi, kuidas on keegi koroonakriisiga toime tulnud ja milliseid lahendusi kriisis enim räsida saanud majandusharude turgutamiseks on praktiseeritud. Kitsam eesmärk otsida lahendusi ühe kindla omavalitsuse konkreetsetele probleemidele.

„Kuna Kočevje on Sloveenias tuntud metsanduse ja puidutöötlemise piirkond, lahendavad tiimid just Kočevje regiooniga seotud ettevõtlusprobleeme. Näiteks Pärnu osaleb tiimis, mis otsib vastust küsimusele: kuidas muuta kohalik metsa- ja puidusektor uuesti atraktiivseks? Eestis on see majandusharu samuti väga oluline. Meenutan, et kui kevadel oli metsa- ja puidusektor Eesti väliskaubanduse vedur, siis sügisel tabas siinset puidusektorit tugev tagasilöök. Et Pärnuski tegutseb puidusektoris mitmeid suuri ettevõtteid, on puidutööstuses toimuv pärnakate jaoks vägagi aktuaalne,“ märkis Toodu.

Kui iPlace projekti häkatonid jõuavad tulevikus Pärnusse, siis tegelevad projektipartnerid otseselt Pärnut puudutavate teemadega. Toodu sõnul võiks Pärnu-kesksel häkatonil arendada kohaliku ettevõtluse ökosüsteemi, otsida koostöövõimalusi idufirmade ja nö traditsiooniliste ettevõtete vahel ning mõelda, mil moel muuta linnakeskkonda noorte- ja peresõbralikumaks.

Projekt iPlace kuulub Euroopa arenguvõrgu URBACT III programmi.

Vaata lisaks:  iPlace - iPlace finding our niches for sustainable local economic development leveraging the nexus of people place and technologyAnu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee
Biojäätmete konteinerite soodusmüük 2023

Esita ostusoov (taotlusvorm avaneb 10. veebruril kl 9)
Konteinerite ja kompostrite arv on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
⇒ Täpsem info: Biojäätmete konteinerite ja kodukompostrite soodushinnaga müük


Linnavalitsus ja linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid, vastuvõtud
Broneeri aeg
• Anna teada

Nädala eelinfo
Linnavalitsuse istungid
Linnavolikogu istungid
Valimiskomisjon

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Volikogu istungi otseülekanne

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid