Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
30.11.2020


Pärnu aasta terviseedendaja on mittetulundusühingu Pärnu Klubi Tervisesport eestvedaja Silvia Neeme.

Pärnu aastajooksude pikaaegse korraldaja ja kohalikus kogukonnas tervist edendavat elustiili viljelev Neeme on spordivabatahtlike meeskonnaga vedanud 1986. aastal algatatud ja idamaade kalendrist inspireeritud aastajooksude traditsiooni katkematult tänapäevani.

Silvia Neeme kandidatuuri ülesseadjad on tema kohta öelnud järgmist: „Silvia Neeme osalusel algatatud aastajooksude näol tegemist on kohalikus kogukonnas – rohujuure tasandil – liikumisharrastust ja tervist edendava ürituste sarjaga, mis ei sea eesmärgiks saavutust: igal teisipäeval suve vältel kogunevad erinevas eas liikumishuvilised Niiduparki, keskranda või Reiu-Raeküla männikusse, kus läbivad nende jaoks ette valmistatud distantsid. Parimaid premeeritakse koondarvestuses, mis selgitatakse hooaja lõpuks. Sageli näeb liikumas – jooksmas, käimas või kepikõndi tegemas – kahe-, vahel kolmegi põlvkonna pereliikmeid, kelle jaoks pole oluline sportlik saavutus, vaid liikumise kui elustiili viljelemine.

Silvia Neeme ja tema tiimi innustusel on kasvanud üles mitu põlvkonda terveid ja töökaid pärnakaid, kelle jaoks liikumine on saanud eluviisiks. Keskmiselt võtab ühest jooksuetapist osa 100-150 huvilist. Tegemist on Eesti vanima liikumissarjaga.

2020. aasta kujunes kõikidele eluvaldkondadele koroonaviiruse leviku tõttu väljakutseid esitavaks, nõnda ka aastajooksu meeskonnale. Veel juuli keskel oli võimalus, et esimest korda jääb sari vahele. Siiski leidis Neeme eestvedamisel tiim tahet ja jaksu ennetusmeetmeid rakendades sarijooks läbi viia, mistõttu väärib ta kogukonnas tunnustust. Ühtlasi on aastajooksu näol seni olnud tegemist ühesega vähestest füüsiliselt toimunud tervist edendava sündmusega, mille järele on olnud piirangutest tingitud ühiskonnas tugev nõudlus.“

Pärnu abilinnapea Varje Tipu sõnul teame me kõik, et liikumine on tervise ja ilu pant, kuid igapäevaselt on selle tõdemuse järgimine paljudele paras katsumus. Seda toredam on abilinnapea hinnangul, kui kogukonnas leidub neid aktiivseid, kes utsitavad oma eeskuju või korraldatud üritustega kaaskodanikke tervislikumalt elama ja rohkem liikuma.

„On väga inspireeriv, et meie ümber on inimesi, kel jagub pealehakkamist ja visadust pikaajaliste sporditraditsioonide elus hoidmisel. Selle eest tahaksin tänada Pärnu aasta terviseedendajat Silvia Neemet. On imetlusväärne, et Silvia Neeme on aastajooksutraditsiooni suutnud tänini elus hoida. Rohkem kui 35 aasta jooksul on sarjast läbi käinud kümneid tuhandeid inimesi. Soovin Silviale tervisesportlikku särtsu edaspidisekski,“ ütles Tipp.

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius õnnitleb Silvia Neemet homme.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Linnavalitsus ja linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid, vastuvõtud
Broneeri aeg
• Anna teada

Nädala eelinfo
Linnavalitsuse istungid
Linnavolikogu istungid
Valimiskomisjon

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid