Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
31.12.2020


Eile õhtul Pärnu kontserdimajas toimunud uusaastakontserdil tunnustasid Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja abilinnapea Varje Tipp Pärnu tänavusi kultuuripreemiate laureaate.

Linn andis traditsiooniliselt välja kaks tunnustust: korraldajapreemia, mille pälvis Pärnu Koidula muuseumi juht Elmar Trink, ning loomingupreemia, mille sai muusik ja luuletaja Leonora Palu. 

Mõlema preemia rahaline väärtus on 2000 eurot. Loomingupreemiale laekus kuus ja korraldajapreemiale tosin avaldust. 

Võib liialdamata öelda, et interpreedi, helilooja ja poeedi Leonora Palu jaoks kujunes lõppev aasta väga produktiivseks. Palu soleeris rahvusvahelistel muusikafestivalidel, esines autoriõhtutel, kirikukontserditel ning lõi kaasa mitmetes muusika- ja luuleprojektides. Pärnu publik sai tema flöödihelisid kuulda Pärnu linnaorkestri kontserditel, nii väiksemates kui suuremates koosseisudes. Muuhulgas oli tal võimalus korduvat esitada ka enda loomingut ja improvisatsioone.

Muusikalise tegevuse kõrval paistis Palu lõppeval aastal silma ka sõnaloominguga. Jõulupühadeks oma järjekordse luulekogu üllitanud Leonora Palu kuulub loomeseltskonda, kelle käivitatud Luuleraadio korraldab Pärnus kirjandusüritusi. Luuleraadio saated salvestatakse ja need jõuavad palju laiema publikuni kui ainult kohapealsed kuulajad. Oma tegevust jätkas Luuleraadio eriolukorra ajalgi.

Muuseumijuht Elmar Trink pälvis korraldajapreemia aastatepikkuse panuse eest Koidula muuseumi arendamisel, muuseumi aia rekonstrueerimisel ning kompleksi täitmisel kultuurisündmustega. Tänavu renoveerimise järel uuesti külastajatele avatud muuseumihoone ühes värske püsiekspositsiooni ning muuseumi park-aias valminud tänapäevane vabaõhulava koos galeriiga kujunes kiiresti mitmekülgseks kultuurikompleksiks.

Tringi innustamisel võtsid pärnakad Koidula aia pärast selle põhjalikku uuenduskuuri kohe omaks – taasavamisest saati ei ole möödunud ühtki nädalavahetust, mil aed oleks seisnud tühja ja hääletuna. Sotsiaalse distantseerumise aegu kujunes uue sisu ja vormi saanud mäluasutusest muuseumijuhi eestvedamisel paik, mida erinevad organisatsioonid (koolide kontserdid, kokkusaamised, lõpuaktused, koosolekud jms) said kasutada oma ettevõtmiste läbiviimiseks.

Linna kultuuri aastapreemiate eesmärgiks on tunnustada Pärnus tegutsevate või Pärnuga seotud loovisikute ja kultuurikorraldajate tööd, kelle looming ja kõrgetasemeline korraldustegevus on oluliselt rikastanud Pärnu linna ning Eesti riigi kultuurielu.

Kultuuri aastapreemiaid antakse välja 2014. aastast.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid