Teenistujatega suhtlemine seoses koroonaviiruse levikuga

 Ametiruumidesse sissepääs suletud
Teenistujatega palume suhelda telefoni või kirja teel, võimalusel kasutada elektroonilisi kanaleid
 Kui kohtumine teenistujaga on vältimatu, tuleb vastuvõtt eelnevalt kokku leppida! 
 Detailplaneeringutega saab tutvuda ainult eelneval kokkuleppel. Avalikud arutelud on edasi lükatud - loe lähemalt...
• Seadusest tulenevalt ei ole võimalik abiellumisavaldusi ja abielu lahutamise ning isikukoodide taotlemise avaldusi esitada digitaalselt allkirjastatult e-posti teel. Selleks tuleb broneerida aeg ametniku juures.
 Kohtumisel tuleb kanda maski (maskid saadaval kohapeal)
• Jälgi ka koroonakriisi infolehte kriis.ee

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
14.01.2021


Kui Pärnu linnas asuvate pargisiseste, bussiliiklusega piirnevate tänavate ja suuremate kergliiklusteede libeduse- ja lumetõrje eest kannab hoolt linn ning hooldusfirmad koristavad neis paigus lund jooksvalt, siis erakinnistutega piirnevate kõnniteede puhastamine ja vajadusel libedusetõrje tegemine on kinnistuomanike kohustus. See kohustus tuleneb ehitusseadustikust ning kehtib linnas, alevis ja alevikus.

Pärnu linnavalitsuse korrakaitseteenistuse juhataja Reet Salmu sõnul on pärnakad üldiselt tublid ja lükkavad lume kõnniteelt ära esimesel võimalusel. „Kui päeva jooksul, lumesaju ajal, ei ole võimalik lund koristada, siis õhtul pärast tööd ja saju lõppemist tuleks see igal juhul ära teha,“ toonitab korrakaitseteenistuse juhataja.

Libeduse tõrjumiseks tohib kasutada vaid graniitsõelmeid. Tuha kasutamine on keelatud ning maha ei tohi puistata ka liiva, sest liiv hakkab kevadel tolmama ning seda on keeruline maast kätte saada.
Lisaks peavad kõnniteeäärsete majade omanikud vaatama üle hoonete katuseräästad. Räästas rippuvad jääpurikad või varisemisohtlikult üle katuseserva küündiv paks lumevall tuleb ettevaatlikult likvideerida.

Kui kõnnitee on jäänud puhastamata, libedatõrje tegemata ning ohtlikud jääpurikad eemaldamata, võib kinnistuomanik leida oma postkastist korrakaitseteenistuse meeldetuletava teatise, kus palutakse teatises ära toodud puudus(ed) kiiremas korras likvideerida.

Eile, 13. jaanuaril, väljastas korrakaitseteenistus Pärnu keskuslinnas kinnistuomanikele 36 sellist teatist. Kuna ööga enam oluliselt lund juurde pole tulnud, on täna olukord palju parem ning lõiguti puhastamata jalgteid linnapildis vähem.

Salmu sõnutsi ei ole korrakaitseteenistuse eesmärk kedagi trahvida, vaid tuletada inimestele meelde nende kohustusi. „Meie eesmärk on tagada linnatänavatel kõigile ohutu liiklemine. Üldiselt kirjalikust meeldetuletusest või suusõnalisest vestlusest piisab ning inimesed teevad mõistliku aja jooksul vajaliku töö ära. Kui ei saa või ei jõua ise lund lükata, siis palutakse naabreid või lähedasi või siis kasutatakse tasulist teenust,“ ütleb Salmu.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid