Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
04.02.2021


Haridus- ja teadusminister Liina Kersna tunnustas 3. veebruaril toimunud tunnustussündmusel „Noorte Heaks Tänu“ noortevaldkonna parimaid tegijaid. Aasta noorsootöö teo kategoorias pälvis tunnustuse Pärnu noorte innovatsioonikeskuse HUUB loomine.

Haridus- ja teadusministeerium tunnustab koos haridus- ja noorteametiga igal aastal üleriigiliselt noorsootöö valdkonna parimaid tegijaid, inimesi, ettevõtteid ja organisatsioone, kes on panustanud noorsootöösse, valdkonda edendanud, algatanud uusi tegemisi ja mõjutanud valdkonna arengut kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil.

Tunnustuskonkursile said kaheteistkümnes kategoorias kandidaate esitada kõik juriidilised ja füüsilised isikud. Tunnustuskomisjon hindas ainult neid kandidaate, keda esitati vähemalt kahe erineva esitaja poolt.
Nelja nominendi seast aasta noorsootöö teo laureaadiks valitud noorte innovatsioonikeskus HUUB avas oma uksed Pärnu kesklinnas Akadeemia 5 ruumides mullu juulis.

Noorte koostööoskusi ja ettevõtlikkust edendav keskus on populaarne ajaveetmis- ja kogunemiskoht nii Pärnu gümnaasiumi-, kolledži- kui põhikooli lõpuklasside õpilastele. Kõiki keskuses ettevõetavaid tegevusi toetavad mentorid. Noored saavad HUUBis üksteiselt õppida, üheskoos erinevaid tegevusi ja lähenemisi katsetada. Keskuses korraldatakse kursuseid, viiakse läbi ettevõtlustunde, kohtumisi ja sündmusi ning toimetatakse kogukonnana.

Pärnu linnavalitsus on andnud noortekeskuse 267,9 m2 suurused ruumid mittetulundusühingule HUUB tasuta kasutada. Keskuse loomist ja tegevust toetasid Pärnu linn ja Eesti noorsootöö keskus (nüüdne haridus- ja noorteamet).

Lisaks tegevustoetusele on Pärnu linn pannud õla alla ka erinevatele HUUBi algatatud projektidele.

Vastse laureaadi tänastest ja homsetest tegemistest saab täpsemalt kuulda teisipäeval, 9. veebruaril kell 11.30 Tre Raadio saates „Pärnu linna pooltund“. Noorte innovatsioonikeskuse HUUB toimetamistest räägivad kuulajaile Eerik Hannus ja Anneliis Tšitškan.


Vaata lisaks:  Uuenduslike noorsootöö mudelite väljatöötamine ja rakendamine noorte sotsiaalse tõrjutuse ennetamiseks


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid