Teenistujatega suhtlemine seoses koroonaviiruse levikuga

 Ametiruumidesse sissepääs suletud
Teenistujatega palume suhelda telefoni või kirja teel, võimalusel kasutada elektroonilisi kanaleid
 Kui kohtumine teenistujaga on vältimatu, tuleb vastuvõtt eelnevalt kokku leppida! 
 Detailplaneeringutega saab tutvuda ainult eelneval kokkuleppel. Avalikud arutelud on edasi lükatud - loe lähemalt...
• Seadusest tulenevalt ei ole võimalik abiellumisavaldusi ja abielu lahutamise ning isikukoodide taotlemise avaldusi esitada digitaalselt allkirjastatult e-posti teel. Selleks tuleb broneerida aeg ametniku juures.
 Kohtumisel tuleb kanda maski (maskid saadaval kohapeal)
• Jälgi ka koroonakriisi infolehte kriis.ee

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
07.04.2021


Pärnu linnavalitsusele laekus hajaasustuse programmi abil oma elutingimusi parandada soovivatelt peredelt pea sama palju avaldusi kui mullu. Kui 2020. aastal esitasid Tõstamaa, Audru ja Paikuse osavalla elanikud programmi 85 avaldust, siis tänavu kogunes taotlusi 88. Enim avaldusi tuli seegi kord Audru osavalla elanikelt – 54. Tõstamaa osavallast laekus 20 ja Paikuse osavallast 14 avaldust.

Programmi abil saavad hajaasustusega piirkondade elanikud uuendada oma majapidamise joogiveevarustust, paigaldada autonoomse elektrisüsteemi, rajada kanalisatsioonisüsteemi või aastaringselt ligipääsetava juurdepääsutee.

Toetuse suuruseks ühe majapidamise kohta on kuni 6500 eurot, millele lisandub vähemalt 33 protsendi suurune oma- ja kaasfinantseering. Kui taotleja on aastatel 2016-2020 hajaasustuse programmist juba toetust saanud, arvestatakse varasem toetussumma toetuse piirmäära sisse.

Nii nagu läinud aastal puudutavad ka tänavustest toetusetaotlusest enam kui pooled – 46, joogiveevarustusega seotud töid. 37 avaldust laekus kanalisatsioonisüsteemi, neli toetussoovi juurdepääsutee ning üks taotlus autonoomse elektrisüsteemi rajamiseks. Ka möödunud aastal puudutas lõviosa toetuse soovidest just joogiveevarustusega parendamisega seotud töid.

Järgmiseks vaatavad osavaldade projektijuhid kõik tänavu esitatud taotlused läbi. Kui mõne avalduse puhul ilmneb puudusi, antakse taotlejale võimalus vajakajäämiste kõrvaldamiseks. Seejärel läheb taotlus hindamisele.

Taotluse esitanutel tasub teada, et enne taotluste hindamist on hindamises osalevatel isikutel või kohaliku omavalitsuse esindajatel õigus tutvuda kohapeal taotleja ja kaastaotlejate majapidamise olukorra ja nende kitsaskohtadega, mida soovitakse projektiga lahendada. Paikvaatlus võib olla vajalik ka siis, kui on vaja kontrollida, kas toetust soovitakse ikka püsielukohale, mitte näiteks suvekodule või suvilale.

Hiljemalt 14. maiks edastab Pärnu linnavalitsus rahandusministeeriumile ja riigi tugiteenuste keskusele positiivse hindamistulemusega taotluste koondsumma ja ühtlasi ka maksimaalse summa, millega omavalitsus on valmis 2021. aastal hajaasustusega programmis osalema.

2020. aastal rahuldati Pärnus hajaasustuse programmi raames 51 taotlust. Riik toetas mullu Pärnu osavaldades elavate maaperede elutingimuste parandamist 69 376 euroga, millele linn lisas omalt poolt 83 693 eurot ja 59 senti.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid