Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
08.04.2021

Pärnu linna lasteaiad alustavad 2021. aasta sügiseks rühmade komplekteerimist. Sellega seoses palub Pärnu linnavalitsuse haridusosakond kohataotluse esitanud lapsevanematel kontrollida haridusteenuste haldamissüsteemis ARNO üle oma kontaktandmed.

Kontaktandmete üle vaatamine on vajalik eelkõige seetõttu, et vaba lasteaiakoha pakkumine saadetakse ARNOst lapsevanemale e-posti teel. Pakutud koht tuleb kinnitada või sellest loobuda seitsme päeva jooksul – mõlemaid toiminguid teeb vanem ARNO keskkonnas. Kui vanem soovib senist lasteaiaeelistust või lasteaeda tuleku aega muuta, siis ka neid toiminguid saab ta teha läbi ARNO süsteemi.

Kui vanem pole pakutud lasteaiakohta ARNO süsteemis pärast pakkumise saamist seitsme päeva jooksul kinnitanud, lükkub lapse lasteaeda vastuvõtmine edasi.

Erinevalt üldhariduskoolidest ei toimu ARNO süsteemis lasteaiarühmade komplekteerimine täpselt ühel ajal: rühmade komplekteerimine algab aprilli lõpus, kui lasteaiad hakkavad vanematele kohapakkumisi tegema, ja see protsess jätkub veel suvekuudelgi. Erandiks on vaid Pärnu Raja lasteaed, kuhu on koha ootel palju soovijaid ning pakkumised vabadele lasteaiakohtadele on peredele juba tehtud.

Rühmade komplekteerimisel peetakse Pärnus arvestust kohataotluse esitamise kuupäeva järgi. 

Koha saamise tingimus on, et nii lapsel kui ka vähemalt ühel tema vanematest on rahvastikuregistrijärgne elukoht Pärnu linn. Kui ARNO süsteemis taotluse esitamise ajal ei ole lapse ja vähemalt ühe vanema rahvastikuregistrijärgne elukoht Pärnu linn, siis arvestab ARNO kohataotluse esitamise ajaks lapse ja vanema Pärnu linna elanikuks registreerimise aja.

Teiste omavalitsuste elanike registris olevatest lastest võetakse Pärnus tänavu lasteaeda üksnes Häädemeeste ja Tori valla lapsi, kellele on vastavalt koostöölepingule garanteeritud Raja lasteaias kindel arv kohti.

Lasteaedadega seotud küsimustele aitab vastuseid leida Pärnu linnavalitsuse alushariduse peaspetsialist Marga Napp, tema telefoninumber on 444 8258 ja e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Linnavalitsus ja linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee
Valimiskomisjon

Kontaktid, vastuvõtud
Broneeri aeg
• Anna teada

Nädala eelinfo
Linnavalitsuse istungid
Linnavolikogu istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid