Teenistujatega suhtlemine seoses koroonaviiruse levikuga

 Ametiruumidesse sissepääs suletud
Teenistujatega palume suhelda telefoni või kirja teel, võimalusel kasutada elektroonilisi kanaleid
 Kui kohtumine teenistujaga on vältimatu, tuleb vastuvõtt eelnevalt kokku leppida! 
 Detailplaneeringutega saab tutvuda ainult eelneval kokkuleppel. Avalikud arutelud on edasi lükatud - loe lähemalt...
• Seadusest tulenevalt ei ole võimalik abiellumisavaldusi ja abielu lahutamise ning isikukoodide taotlemise avaldusi esitada digitaalselt allkirjastatult e-posti teel. Selleks tuleb broneerida aeg ametniku juures.
 Kohtumisel tuleb kanda maski (maskid saadaval kohapeal)
• Jälgi ka koroonakriisi infolehte kriis.ee

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
08.04.2021Sellel aastal jõuab Pärnu uhke verstapostini – linn saab 770-aastaseks. Oma kodulinna sünnipäeva peavad pärnakad Pärnu päeval, tänavu on selleks kuupäevaks 10. aprill.

Kuigi sel korral möödub pidupäev piirangute tõttu suuremate üritusteta, jäävad juubelisündmust meenutama kaks Pärnuga seotud väärikat kingitust - meenemünt ja kunstiraamat.

Eesti Pank laseb Pärnu 770. aastapäeva puhul ringlusse hansalinn Pärnule pühendatud hõbedase meenemündi. Hõbemündi on kujundanud Pärnus elav graafiline disainer Aidi Mesi. Mündi kujunduseks sai ta inspiratsiooni omaaegsest Hansa Liidust ning meenemündil on ka kujutatud üht suvepealinna olulisemat sümbolit – merd.

Täpselt 10. aprilliks ilmub ka trükist raamat „Pärnu Eesti kunstis 2“, mille on kokku pannud Pärnu muuseumi kunsti- ja fotokoguhoidja Indrek Aija, ajaloolane Aldur Vunk ning kunstiloolane Marian Kivila. Kogumiku annab Pärnu muuseum välja koos Pärnu linnavalitsuse ja LVM Kinnisvaraga.

Esimene samanimeline kunstikogumik ilmus LVM Kinnisvara ja Tam galerii eestvõttel aastal 2006, kuid uus album sisaldab esikkoguga võrreldes teistsugust valikut Pärnu linnaruumi kujutavatest kunstiteostest. Albumi ilmumise puhul muutub Pärnu linn paariks nädalaks vabaõhugaleriiks.

Kuraditosin valitud teost on reproduktsioonidena paigaldatud üle linna täpselt nendesse paikadesse, kus kunstnikud said omal ajal loometööks inspiratsiooni ja ainest. Näitus on üleval kuni 25. aprillini. Reproduktsioonide asukohakaardi leiab linna veebilehelt.

Pärnu päeva juubeliprogrammi mahub veel muudki. 

Pärnu linna noortekogu ja Pärnu muuseumi korraldavad 10. aprillil koos traditsioonilise Pärnu päeva viktoriini. Viktoriin toimub Quizizz keskkonnas, link avaldatakse Facebookis ürituse lehel.

Pärnu päeva puhul leiab aset ka traditsiooniline fotoorienteerumine. See on avastamis- ja äratundmisrõõmu pakkuv ajaviide, mis sobib igale vanusele. Orienteerumine ei käi aja peale, põhirõhk on värskes õhus liikumisel, linnaruumi (taas)avastamisel ja koostööl. Vaata: Fotoorienteerumise kaart 

Päev enne ametlikku Pärnu päeva ehk juba homme, 9. aprillil on kõigil võimalus esitada küsimusi Pärnu linnavolikogu esimehele Andrei Korobeinikule. Veebikohtumine toimub Pärnu linna Facebooki lehel kell 12-13.

Esmakordselt toimus Pärnu päev 2011. aasta 24. aprillil ning sellega tähistati linna 760. sünnipäeva

Alates 2014. aastast on Pärnu päev 5. aprillil. Kui 5. aprill langeb argipäevale, siis tähistatakse linna päeva sellele järgneval nädalavahetusel.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid