Teenistujatega suhtlemine seoses koroonaviiruse levikuga

 Ametiruumidesse sissepääs suletud
Teenistujatega palume suhelda telefoni või kirja teel, võimalusel kasutada elektroonilisi kanaleid
 Kui kohtumine teenistujaga on vältimatu, tuleb vastuvõtt eelnevalt kokku leppida! 
 Detailplaneeringutega saab tutvuda ainult eelneval kokkuleppel. Avalikud arutelud on edasi lükatud - loe lähemalt...
• Seadusest tulenevalt ei ole võimalik abiellumisavaldusi ja abielu lahutamise ning isikukoodide taotlemise avaldusi esitada digitaalselt allkirjastatult e-posti teel. Selleks tuleb broneerida aeg ametniku juures.
 Kohtumisel tuleb kanda maski (maskid saadaval kohapeal)
• Jälgi ka koroonakriisi infolehte kriis.ee

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
20.04.2021

Pärnu linnavalitsus tuletab meelde, et Pärnu linna ja selle osavaldade tihedalt asustatud ja hoonestatud elamualadel on puuokste, -lehtede ja muude haljastusjäätmete põletamine keelatud.

Taimset päritolu prügi lõkkes või tulekoldes hävitamine saastab õhku ja õhusaaste kahjustab tervist. Rääkimata sellest, et põlemisel tekkiv suits on lihtsalt ebameeldiv ja häirib õuesolekut.

Viimastel päevadel on Pärnu linnavalitsuse korrakaitseteenistusele tulnud mitmeid kaebusi, kus inimesed on andnud teada, et keegi põletab eramaja hoovis puuoksi ja -lehti. Naabrite „tossutamise“ ja ümbruskonnas leviva halvalõhnalise suitsu pärast kurdavad varasemast rohkem just Paikuse elanikud.

Kui enne oli Paikuse osavallas okste ja lehtede põletamine kõiki tuletegemise nõudeid järgides lubatud, siis mullu detsembris kehtima hakanud Pärnu linna uue heakorraeeskirja järgi on see tegevus nüüd ka Paikuse osavallas keelatud.

Haljastusjäätmete põletamist keelab ka jäätmehoolduseeskiri. Jäätmehoolduseeskirja nõuete rikkumise korral võib korrakaitseteenistus füüsilisele isikule määrata rahatrahvi kuni 800 eurot ja juriidilisele isikule kuni 20 000 eurot. Siiani ei ole kedagi rahatrahviga karistatud ning ametnikud on piirdunud suuliste hoiatustega. Seda aga tingimusel, et haljastusjäätmete põletamine lõpetatakse kohe.

Koduaiast kokku riisutud okste, lehtede ja rohu käitlemiseks on mitmeid võimalusi. Kõige loodussäästlikum moodus on oksad-lehed ise aias kohapeal ära kompostida. Oksi võib ka purustada ja kasutada aias multši, täite- või kattematerjalina.

Pärnu keskuslinnas saab AS Ragn-Sellsilt tellida puuokste ja -lehtede tasuta äravedu. Tasuta veoks tuleb kokku riisutu pakendada biolagunevatesse kottidesse või konteinerisse, kus ongi vaid biolagunevad aiajäätmed.

Kolmas võimalus on viia aiajäätmed ise OÜ Paikre prügila kompostimisplatsile. Puuoksi-kände ja muid haljastusjäätmeid võetakse kompostimisplatsil vastu aastaringselt. Tegemist on tasulise teenusega.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid