Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Rukkilill

Reedel, 19. augustil on linnavalitsus ja osavallakeskused avatud 8–15
Laupäeval, 20. augustil taasiseseisvumispäev
Häid pühi!

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
28.05.2021

Täna toimub Ammende villas õpilaste tunnustusüritus, kus Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja abilinnapea Varje Tipp õnnitlevad tänavusi Pärnu linna õpilaspreemiate saajaid. Pidulikule vastuvõtule on palutud nii aasta õpilaspreemiate laureaadid kui ka nominendid.

Abilinnapea Varje Tipu sõnul on rõõmustav, et linna õpilaspreemiatele esitati palju väga häid kandidaate. „Hea meel on näha, et meie õppuritel on suurepärased akadeemilised teadmised, nad on saavutanud silmapaistvaid tulemusi huvitegevuses ning nad on igati tegusad ja edasipüüdlikud ka ühiskondlikus elus. Pärnu õpilased on äärmiselt tublid ja toimekad ning valikusõel preemiate määramisel oli väga tihe. Kiidan ja tänan tublisid õpilaspreemia saajaid, nende toetavaid vanemaid ja õpetajaid ning soovin kõikidele õpilastele jätkuvat teadmistehimu, pealehakkamist ja indu,“ ütles Tipp.

Aasta õpilase laureaadid on Pärnu Koidula gümnaasiumi õpilane Henriete Toomlaid ja Pärnu Kuninga tänava põhikooli õpilane Helin Maria Unt, mõlemat premeeritakse 300 euroga.

Väga hea õppeedukusega Henriete Toomlaid osaleb aktiivselt kooli bioloogiaklubis, väitlusringis ja koolilehe toimetuse tegevuses, Tartu Ülikooli (TÜ) keemia ja füüsika õpikojas. Ta on lõppeval õppeaastal läbinud edukalt mitmed mahukad TÜ teaduskooli kursused ning on kogu oma koolitee jooksul osalenud väga paljudel olümpiaadidel, võistlustel ja viktoriinidel, sh rahvusvahelistel akadeemilistel mõõduvõttudel, kus on saavutanud kõrgeid kohti. Astronoomia-, astrofüüsika- ja programmeerimishuviline Henriete kuulub Pernova hariduskeskuse hoolekogusse ja töötab hariduskeskuses õppeprogrammide õpetaja, planetaristi ja administraatorina.

Sel kevadel Kuninga kooli lõpetav Helin Maria Unt on lisaks suurepärastele õppetulemustele väga mitmekülgne ja aktiivne noor, kes on edukalt esinenud erinevatel aineolümpiaadidel ja õpilasvõistlustel. Mõned Helin Maria saavutused lõppevast õppeaastast: Gulliveri teatrimängus 1.-2. koht, esikoht keemia lahtistel võistlustel ja teine koht keemiaolümpiaadil, kolmas koht bioloogiaolümpiaadil. Helin Maria Unt on aktiivne ka väljaspool kooli, ta on ideede katsetaja, meeskonna looja ja kooshoidja, tal on oskused tiimijuhtimiseks, ta inspireerib ja innustab oma kaaslasi.

Aasta huvitegevuse parima nimetuse ja 200 euro suuruse preemia määras linnavalitsus Pärnu Sütevaka gümnaasiumi õpilasele Mirjam Kitsele ja Pärnu Ülejõe põhikooli õpilasele Milana Zotovychile.

Pühendunud muusikainimene, suurepärane viiulimängija ja laulja Mirjam Kits on sel aastal enim tegelenud omaloominguga, aga eelmine aasta oli tal tulvil erinevaid ettevõtmisi: detsembris korraldas ta koos Kunstide kooli mudilaskoori, Kätlin Kitse ja Robi Salumetsaga Eliisabeti kirikus jõulukontserdi, osales sügisel vabariiklikul muusikaolümpiaadil ja koos oma kooriga Argentum Vox edukalt ka Eesti kammerkooride festivalil. Oktoobris debüteeris Mirjam Eesti laulu konkursil ning aprillis lindistas stuudios laulu „Ähvardav kõla“. Läinud aasta suurimaks väljakutseks peab Mirjam võimalust luua muusika Ott Kiluski kirjutatud lavastusele „Supervisioon“.

Milana Zotovych õpib Pärnu muusikakoolis klaveriklassis ja Ülejõe koolis muusikakallakuga klassis. Väga heade õpitulemustega Milana on saavutanud silmapaistvaid tulemusi muusikaalases tegevuses: ta laulab Ülejõe kooli kooris ja ansamblis, esineb solistina ja käib kandletundides. Peale mitmete diplomite ja auhindade on Milana Zotovych võitnud Ülejõe Ööbiku tiitli. Muusikakooli on ta esindanud paljudel konkurssidel ja festivalidel nii Eestis kui välismaal. Samuti on Milana osalenud mitme tuntud pianisti meistriklassis. Milana on erakordselt musikaalne, töötas ja sihikindel.

Aasta edenejad on Grete Grünthal Pärnu täiskasvanute gümnaasiumist (PTG) ja Aleksija Elisabet Vint Pärnu Tammsaare koolist. Neidki premeeritakse 200 euroga.

Grete Grünthal on oma kooliperele eeskujuks oskusega leida väga keerulistes oludes eneses jõudu, motivatsiooni ja soovi pühenduda täielikult õppetööle, arendada ja edendada ennast ning suhtuda väljakutsetesse innukalt. Temasugused õppijad annavad lootust, et kõik olukorrad on lahendatavad ja et igas inimeses peituvad varjatud jõud ja anded, mis tõukavad eesmärkide poole püüdlema.

Tammsaare kooli õpilane Aleksija Elisabet Vint on jäänud oma kooliperele silma kui tugeva, sihikindla ja järjepideva iseloomuga neiu, kes suudab kadestamisväärselt palju pingutada ja vajadusel ületada komistuskive. Aleksija Elisabet võttis omaalgatuslikult enda kanda klassivanema rolli ja oli õpetajale distantsõppe perioodil suureks toeks, jagades klassikaaslastele infot ning tuletades neile meelde, et tundides tuleb osaleda ja kodutööd õigeks ajaks esitada. Aleksija Elisabet on suutnud keerulistest olukordadest võitjana välja tulla – ta on innukas ja tubli õpilane, kes on koolikaaslastele ja õpetajatele, aga ennekõike iseendale tõestanud, et temas on peidus suur sisemine jõud ja kõik vajalik selleks, et olla oma ettevõtmistes edukas.

Aasta aktiivsed noored on Triine Kose Sütevakast ja Adeele Vuuk Kuninga koolist. Ka neid ootab 200 euro suurune preemia.

Väga hea õppeedukuse ja mitmekülgsete huvidega aktiivne noor Triine Kose on Pärnu linna noortekogu esimees ja Pärnumaa noortekogu liige. Läbi Eesti noorteühenduste liidu(ENL) on ta mentor alustavale Põhja-Sakala noortevolikogule. Ta kuulub ENL-i noorte osaluse fondi kolleegiumi ning viimased kaks aastat on ta korraldanud ja olnud lauajuht Pärnumaa osaluskohvikutel ja kaasamisüritustel. Triine Kose kuulus ka Pärnu linna haridus- ja noortevaldkonna strateegia 2035 töögruppi. Vabatahtlikuna on neiu löönud kaasa Pärnumaa noorte inspiratsioonipäeval, valgusfestivalil Öövalgel, Fixie ühisjalgrattasõidul ning mitmel pool mujalgi.

Peagi Kuninga kooli kiitusega lõpetav Adeele Vuuk on läbi põhikooliaastate osalenud edukalt erinevatel konkurssidel, aineolümpiaadidel ja õpilasvõistlustel. Mõned tema saavutused viimasest kooliaastast: Gulliveri teatrimängus 1.-2. koht, keemiaolümpiaadi 3. koht, loodusainete võistluse Põrguti 3. koht, Argentum Voxiga Eesti kammerkooride festivalil 2.-3. koht. Adeele Vuuk on laialdaste huvidega, alati valmis panustama, teada saama ja avastama. Ta on hinnatud meeskonna liige igas valdkonnas, vastutustundlik ja suurepärase analüüsivõimega neiu. Eduka õppetöö kõrvalt leiab Adeele aega laia ampluaaga huvitegevuseks – muusikast füüsikani. Koolis osaleb ta aktiivselt rahvusvahelistes Erasmus+ projektides, erinevate ürituste korraldamises ja läbiviimises.

Eduka osalemise eest rahvusvahelistel aineolümpiaadidel saab tänavu Pärnu linnalt 400 eurose õpilaspreemia Andres Alumets, 300 eurot preemiat Henriete Toomlaid ja 200 eurot preemiat Silver Piirmets (kõik kolm on Koidula gümnaasiumi õpilased) ning 200 eurose preemia Pärnu Vabakooli õpilane Reinhard Rebane.

100 eurose preemia määras linnavalitsus kõigile teistele õpilaspreemia nominentidele. Nendeks on Lisett Soomäe, Kaisa Talts ja Ruben Harald Vallau Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumist; Mihkel Türnpu ja Kelly-Ly Tomingas Pärnu Ühisgümnaasiumist; Leneli Lasn, Birgit Rehe ja Andria Lubja Jõõpre koolist; Günther Andreas Vaaro Audru koolist; Emmaliisa Mäesalu, Georg Roose ja Keron Koplus Lindi lasteaed-algkoolist; Ly-Sandra Kalbus ja Ketlin Kurrik Paikuse koolist; Kaspar Aus ja Kert Johan Sommer Pärnu Mai koolist; Hanna Mändma, Birgit Nurmberg ja Märtin Muhu Pärnu Raeküla koolist; Viktorija Panova Pärnu Tammsaare koolist; Mia Elise Erm ja Sepo Paalandi Pärnu Vabakoolist; Emma Herta Ööbik ja Tristan Herne Pärnu Ülejõe koolist; Brian Blumfeldt Tõstamaa keskkoolist; Robi Salumets Pärnu täiskasvanute gümnaasiumist; Eric Peterson ja Hans-Kristjan Raid Pärnu Koidula gümnaasiumist; Aron Lootus ja Kadri Paan Pärnu Kuninga koolist; Annabel Maripuu Janne Ristimetsa tantsustuudiost; Mirel Kallas ja Kristi Aruste Pärnu Rääma põhikoolist.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid