Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
03.06.2021


Pärnu Pöialpoisi ja Kesklinna lasteaeda, Vana-Sauga lasteaia Päikesejänku maja, Paikuse lasteaia Seljametsa maja ning Pärnu Vabakooli tunnustatakse üleilmselt tuntud rohelise lipu ökomärgisega, mis näitab, et need haridusasutused on oma tegemistes väga keskkonnateadlikud ja -sõbralikud.

Roheline lipp on rahvusvahelise keskkonnaharidusliku rohelise kooli programmi (inglise keelse nimega Eco-Schools Global) väljaantav tunnustus. Roheline lipp antakse haridusasutusele, kes järgib nii õppetöös, maja haldamisel kui asutuse tegevuse korraldamisel keskkonnahariduslikku strateegiat ning kaasab keskkonnaalastesse tegevustesse lisaks lastele ja personalile ka lapsevanemaid. Rohelise lipu ökomärgist saavad taotleda haridusasutused, kes on osalenud rohelise kooli programmis üks-kolm õppeaastat.

Pärnu Pöialpoisi lasteaiale ja Pärnu Vabakoolile omistatakse roheline lipp esmakordselt, ülejäänud kolmel õppeasutusel oli rohelise lipu kasutusõigus juba varem.

Rohelise lipu kasutusõigus antakse kaheks aastaks, misjärel tuleb seda uuendada. Seda Vana-Sauga lasteaia Päikesejänku maja, Paikuse lasteaia Seljametsa maja ja Kesklinna lasteaed nüüd tegidki.

Nagu eelmisel aastal annab ka sel aastal Eesti õppeasutustele rohelised lipud (sümboolselt) üle Eesti president Kersti Kaljulaid. Tunnustusüritus toimub homme kell 11-13 veebis ning selleks ajaks on ka rohelised lipud koolidesse-lasteaedadesse kohale jõudnud.

Rohelise kooli programmi Eesti koordinaator Eeva Kirsipuu-Vadi sõnul on keskkonnahoidliku ja loodust väärtustava mõttemaailma kujundamine lastes ja noortes on olulisem kui kunagi varem. „Meil on väga hea meel, et Pärnus on mitmeid rohelipu-väärilisi õppeasutusi,“ märgib Kirsipuu-Vadi.

Eelmisel aastal said Pärnus rohelise lipu kandmisõiguse Tammsaare lasteaed ja Paikuse lasteaia Paikuse maja. Pärnus on nüüdseks ühtekokku seitse haridusasutust, kes on täitnud rohelise kooli programmi kriteeriumid ja saanud omale rohelise lipu.

Lisaks neile seitsmele osalevad rohelise kooli programmis Pärnu Kuninga tänava põhikool, Pärnu Ühisgümnaasium, lasteaed Trall ja Vana-Sauga lasteaia Kadri maja.

Rohelise Kooli programmi (Eco Schools Programm) kohta saab täpsemalt lugeda programmi Eesti-poolse koordinaatori, Tartu loodusmaja kodulehelt.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid